Verdediger Van Dijk: Oranje had moeten winnen van Noorwegen
OSLO (ANP) - Het Nederlands elftal had in de kwalificatie voor de wereldtitelstrijd moeten winnen van Noorwegen. Dat zei verdediger Virgil van Dijk in een eerste reactie bij de NOS, na de 1-1 in Oslo. "We hebben de kansen gehad. Heel jammer dat het niet is gelukt. Natuurlijk is het gunstig dat Turkije ook punten verspeelt, maar wij als Oranje zouden niet afhankelijk moeten zijn van anderen."
Van Dijk gaf toe dat het moeilijk was de Noorse spits Erling Haaland af te stoppen. "Hij is inderdaad heel gevaarlijk", aldus Van Dijk. "Maar het doelpunt dat hij maakte, had nooit mogen vallen. Ja, Cody Gakpo bleef achter toen wij naar voren stapten om ervoor te zorgen dat Haaland buitenspel stond. Zoiets mag eigenlijk niet gebeuren."
Daarna was het even onrustig bij Oranje. Van Dijk: "Maar toch slaagden we er steeds in mogelijkheden uit te spelen. Na de 1-1 was het daarom ook niet nodig meer risico te gaan nemen. De kansen kwamen wel. Helaas hebben we ze niet benut."
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
23 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
40 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
45 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
51 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.
54 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
2 uur geleden