Verdediger Van Beek na ruim half jaar terug in selectie Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Sven van Beek maakt zaterdag voor het eerst sinds ruim een half jaar weer deel uit van de wedstrijdselectie van Feyenoord. De verdediger liep eind juli, ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, een enkelblessure op. Tegen Fortuna Sittard zit Van Beek op de reservebank.
Feyenoord hoopt tegen de Limburgers de zevende achtereenvolgende overwinning in de competitie te behalen en daarmee de druk op nummer 2 AZ op te voeren. Spits Nicolai Jørgensen ontbreekt met een teenblessure. Luis Sinisterra, die de Deen zondag in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (3-4) in de basis verving, is er ook niet bij. Sinisterra liep in Zwolle een zware knieblessure op en staat minimaal tot het einde van het seizoen aan de kant.
Robert Bozenik start tegen Fortuna in de punt van de aanval. De 20-jarige Slowaak, in de winterstop overgekomen van MSK Zilina, maakte tegen Zwolle als invaller het winnende doelpunt.
Trainer Dick Advocaat kan naast Jørgensen en Sinisterra ook nog niet beschikken over middenvelder Oguzhan Özyakup en verdediger Eric Botteghin. Edgar Ié vervangt Botteghin opnieuw.
Rechts in de verdediging krijgt Rick Karsdorp de voorkeur boven Lutsharel Geertruida.
Opstelling Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Ié, Senesi en Malacia; Toornstra, Fer en Kökcü; Berghuis, Bozenik en Larsson.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
34 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden