Verdediger Timber sluipt richting een basisplaats bij Ajax
LILLE (ANP) - Bijna geruisloos sluipt Jurriën Timber richting een basisplaats bij Ajax. De 19-jarige verdediger verscheen in drie van de laatste vier duels aan de aftrap. "Ik ben het jaar aardig begonnen", zegt hij. "Als je het goed doet, dan blijf je vaak staan. Maar alleen de trainer weet of ik donderdag tegen Lille begin."
Coach Erik ten Hag moet voor het uitduel met de koploper van Frankrijk in de zestiende finales van de Europa League opnieuw bepalen of Timber of Perr Schuurs start. Ruim over de helft van het seizoen staat voor hem nog niet vast wie de beste rechtsbenige centrumverdediger voor Ajax is. "Ze ontlopen elkaar weinig", aldus Ten Hag. "Dat houdt ze scherp. Ik bekijk wekelijks wie ik opstel."
Schuurs speelde anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste duel in het shirt van Ajax. De verdediger is echter nog niet zo onomstreden als zijn voorganger Matthijs de Ligt. Hij zegt veel te leren van assistent-trainer Winston Bogarde, maar blijft goede met mindere momenten afwisselen. De Limburger heeft een mooie trap en is ook 14 centimeter langer dan Timber, die op zijn beurt weer feller, wendbaarder en een stuk brutaler oogt.
Tweelingbroer
Vlak voor de laatste wedstrijd van het vorige, afgebroken seizoen was Ten Hag zijn geduld met Schuurs even verloren. Koploper Ajax was in een titelstrijd verwikkeld met AZ, maar toch mocht Timber tegen Heerenveen debuteren als basisspeler. "Dat ging wel zo goed, dat ik waarschijnlijk nog wel een paar kansen had gekregen. Maar ja, toen kwam corona en werd de competitie beëindigd", zegt Timber. "Natuurlijk was dat balen, maar ik ben daar niet zo heel lang aan blijven denken. Ik vond het veel erger dat ik in de zomer blessures opliep. Daardoor begon ik met een achterstand aan dit seizoen."
Niet Timber of Edson Álvarez, maar Schuurs was de eerste keus centraal achterin aan de rechterkant toen het nieuwe voetbaljaar eindelijk weer begon. Maar nu Timber weer helemaal fit is, moet Schuurs steeds vaker wijken voor de tweelingbroer van Quinten, die afwisselend op het middenveld en in de defensie van Jong Ajax voetbalt.
Jurriën en Quinten, geboren in Utrecht, speelden eerst nog in de jeugd van Feyenoord voordat ze naar Ajax kwamen. Dat kwam vooral omdat de club uit Rotterdam wel bereid was ze in de Domstad met een busje op te halen voor de trainingen. Een basisplaats bij Ajax veroveren is het eerste doel van Jurriën. Daarna ziet hij ook graag zijn broertje in het eerste elftal doorbreken. Gaat Ajax na Frank en Ronald de Boer weer met een tweeling voetballen? "Dat zou heel speciaal zijn", zegt Timber, terwijl zijn ogen fonkelen. "We hebben zo'n hechte band met elkaar."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven hebben met Tottenham Hotspur weer een nederlaag geleden in de Engelse competitie. In het eigen stadion werd het zaterdag 3-2 voor Aston Villa. Van Hecke maakte wel een doelpunt.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
18 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
21 uur geleden