Verdediger Timber sluipt richting een basisplaats bij Ajax
LILLE (ANP) - Bijna geruisloos sluipt Jurriën Timber richting een basisplaats bij Ajax. De 19-jarige verdediger verscheen in drie van de laatste vier duels aan de aftrap. "Ik ben het jaar aardig begonnen", zegt hij. "Als je het goed doet, dan blijf je vaak staan. Maar alleen de trainer weet of ik donderdag tegen Lille begin."
Coach Erik ten Hag moet voor het uitduel met de koploper van Frankrijk in de zestiende finales van de Europa League opnieuw bepalen of Timber of Perr Schuurs start. Ruim over de helft van het seizoen staat voor hem nog niet vast wie de beste rechtsbenige centrumverdediger voor Ajax is. "Ze ontlopen elkaar weinig", aldus Ten Hag. "Dat houdt ze scherp. Ik bekijk wekelijks wie ik opstel."
Schuurs speelde anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste duel in het shirt van Ajax. De verdediger is echter nog niet zo onomstreden als zijn voorganger Matthijs de Ligt. Hij zegt veel te leren van assistent-trainer Winston Bogarde, maar blijft goede met mindere momenten afwisselen. De Limburger heeft een mooie trap en is ook 14 centimeter langer dan Timber, die op zijn beurt weer feller, wendbaarder en een stuk brutaler oogt.
Tweelingbroer
Vlak voor de laatste wedstrijd van het vorige, afgebroken seizoen was Ten Hag zijn geduld met Schuurs even verloren. Koploper Ajax was in een titelstrijd verwikkeld met AZ, maar toch mocht Timber tegen Heerenveen debuteren als basisspeler. "Dat ging wel zo goed, dat ik waarschijnlijk nog wel een paar kansen had gekregen. Maar ja, toen kwam corona en werd de competitie beëindigd", zegt Timber. "Natuurlijk was dat balen, maar ik ben daar niet zo heel lang aan blijven denken. Ik vond het veel erger dat ik in de zomer blessures opliep. Daardoor begon ik met een achterstand aan dit seizoen."
Niet Timber of Edson Álvarez, maar Schuurs was de eerste keus centraal achterin aan de rechterkant toen het nieuwe voetbaljaar eindelijk weer begon. Maar nu Timber weer helemaal fit is, moet Schuurs steeds vaker wijken voor de tweelingbroer van Quinten, die afwisselend op het middenveld en in de defensie van Jong Ajax voetbalt.
Jurriën en Quinten, geboren in Utrecht, speelden eerst nog in de jeugd van Feyenoord voordat ze naar Ajax kwamen. Dat kwam vooral omdat de club uit Rotterdam wel bereid was ze in de Domstad met een busje op te halen voor de trainingen. Een basisplaats bij Ajax veroveren is het eerste doel van Jurriën. Daarna ziet hij ook graag zijn broertje in het eerste elftal doorbreken. Gaat Ajax na Frank en Ronald de Boer weer met een tweeling voetballen? "Dat zou heel speciaal zijn", zegt Timber, terwijl zijn ogen fonkelen. "We hebben zo'n hechte band met elkaar."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een zege bij Levante (0-2) de koppositie in Spanje veroverd. Alejandro Grimaldo en Giuliano Simeone scoorden voor de ploeg van trainer Diego Simeone. FC Barcelona heeft 1 punt minder en kan Atlético zaterdagavond weer voorbijgaan bij een overwinning op Alavés.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij Chelsea nog verder in de problemen geraakt. De nummer 16 van de Premier League speelde op Stamford Bridge een goede eerste helft, maar verloor met 2-0. Oud-Ajacied Lisandro Martínez benadeelde United door na een uur spelen in een paar minuten twee gele kaarten te pakken en een strafschop te veroorzaken.
32 minuten geledenWAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
17 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
1 dag geleden