Verdediger Timber sluipt richting een basisplaats bij Ajax
LILLE (ANP) - Bijna geruisloos sluipt Jurriën Timber richting een basisplaats bij Ajax. De 19-jarige verdediger verscheen in drie van de laatste vier duels aan de aftrap. "Ik ben het jaar aardig begonnen", zegt hij. "Als je het goed doet, dan blijf je vaak staan. Maar alleen de trainer weet of ik donderdag tegen Lille begin."
Coach Erik ten Hag moet voor het uitduel met de koploper van Frankrijk in de zestiende finales van de Europa League opnieuw bepalen of Timber of Perr Schuurs start. Ruim over de helft van het seizoen staat voor hem nog niet vast wie de beste rechtsbenige centrumverdediger voor Ajax is. "Ze ontlopen elkaar weinig", aldus Ten Hag. "Dat houdt ze scherp. Ik bekijk wekelijks wie ik opstel."
Schuurs speelde anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste duel in het shirt van Ajax. De verdediger is echter nog niet zo onomstreden als zijn voorganger Matthijs de Ligt. Hij zegt veel te leren van assistent-trainer Winston Bogarde, maar blijft goede met mindere momenten afwisselen. De Limburger heeft een mooie trap en is ook 14 centimeter langer dan Timber, die op zijn beurt weer feller, wendbaarder en een stuk brutaler oogt.
Tweelingbroer
Vlak voor de laatste wedstrijd van het vorige, afgebroken seizoen was Ten Hag zijn geduld met Schuurs even verloren. Koploper Ajax was in een titelstrijd verwikkeld met AZ, maar toch mocht Timber tegen Heerenveen debuteren als basisspeler. "Dat ging wel zo goed, dat ik waarschijnlijk nog wel een paar kansen had gekregen. Maar ja, toen kwam corona en werd de competitie beëindigd", zegt Timber. "Natuurlijk was dat balen, maar ik ben daar niet zo heel lang aan blijven denken. Ik vond het veel erger dat ik in de zomer blessures opliep. Daardoor begon ik met een achterstand aan dit seizoen."
Niet Timber of Edson Álvarez, maar Schuurs was de eerste keus centraal achterin aan de rechterkant toen het nieuwe voetbaljaar eindelijk weer begon. Maar nu Timber weer helemaal fit is, moet Schuurs steeds vaker wijken voor de tweelingbroer van Quinten, die afwisselend op het middenveld en in de defensie van Jong Ajax voetbalt.
Jurriën en Quinten, geboren in Utrecht, speelden eerst nog in de jeugd van Feyenoord voordat ze naar Ajax kwamen. Dat kwam vooral omdat de club uit Rotterdam wel bereid was ze in de Domstad met een busje op te halen voor de trainingen. Een basisplaats bij Ajax veroveren is het eerste doel van Jurriën. Daarna ziet hij ook graag zijn broertje in het eerste elftal doorbreken. Gaat Ajax na Frank en Ronald de Boer weer met een tweeling voetballen? "Dat zou heel speciaal zijn", zegt Timber, terwijl zijn ogen fonkelen. "We hebben zo'n hechte band met elkaar."
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.
11 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.
10 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.
11 uur geledenINGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.
11 uur geleden