Verdediger Timber sluipt richting een basisplaats bij Ajax
LILLE (ANP) - Bijna geruisloos sluipt Jurriën Timber richting een basisplaats bij Ajax. De 19-jarige verdediger verscheen in drie van de laatste vier duels aan de aftrap. "Ik ben het jaar aardig begonnen", zegt hij. "Als je het goed doet, dan blijf je vaak staan. Maar alleen de trainer weet of ik donderdag tegen Lille begin."
Coach Erik ten Hag moet voor het uitduel met de koploper van Frankrijk in de zestiende finales van de Europa League opnieuw bepalen of Timber of Perr Schuurs start. Ruim over de helft van het seizoen staat voor hem nog niet vast wie de beste rechtsbenige centrumverdediger voor Ajax is. "Ze ontlopen elkaar weinig", aldus Ten Hag. "Dat houdt ze scherp. Ik bekijk wekelijks wie ik opstel."
Schuurs speelde anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste duel in het shirt van Ajax. De verdediger is echter nog niet zo onomstreden als zijn voorganger Matthijs de Ligt. Hij zegt veel te leren van assistent-trainer Winston Bogarde, maar blijft goede met mindere momenten afwisselen. De Limburger heeft een mooie trap en is ook 14 centimeter langer dan Timber, die op zijn beurt weer feller, wendbaarder en een stuk brutaler oogt.
Tweelingbroer
Vlak voor de laatste wedstrijd van het vorige, afgebroken seizoen was Ten Hag zijn geduld met Schuurs even verloren. Koploper Ajax was in een titelstrijd verwikkeld met AZ, maar toch mocht Timber tegen Heerenveen debuteren als basisspeler. "Dat ging wel zo goed, dat ik waarschijnlijk nog wel een paar kansen had gekregen. Maar ja, toen kwam corona en werd de competitie beëindigd", zegt Timber. "Natuurlijk was dat balen, maar ik ben daar niet zo heel lang aan blijven denken. Ik vond het veel erger dat ik in de zomer blessures opliep. Daardoor begon ik met een achterstand aan dit seizoen."
Niet Timber of Edson Álvarez, maar Schuurs was de eerste keus centraal achterin aan de rechterkant toen het nieuwe voetbaljaar eindelijk weer begon. Maar nu Timber weer helemaal fit is, moet Schuurs steeds vaker wijken voor de tweelingbroer van Quinten, die afwisselend op het middenveld en in de defensie van Jong Ajax voetbalt.
Jurriën en Quinten, geboren in Utrecht, speelden eerst nog in de jeugd van Feyenoord voordat ze naar Ajax kwamen. Dat kwam vooral omdat de club uit Rotterdam wel bereid was ze in de Domstad met een busje op te halen voor de trainingen. Een basisplaats bij Ajax veroveren is het eerste doel van Jurriën. Daarna ziet hij ook graag zijn broertje in het eerste elftal doorbreken. Gaat Ajax na Frank en Ronald de Boer weer met een tweeling voetballen? "Dat zou heel speciaal zijn", zegt Timber, terwijl zijn ogen fonkelen. "We hebben zo'n hechte band met elkaar."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
9 uur geleden