Verdediger Te Wierik terug bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Mike te Wierik is na ruim een half jaar teruggekeerd bij FC Groningen. De 28-jarige centrale verdediger verruilde afgelopen zomer de noordelijke eredivisionist voor Derby County, dat op het op één na hoogste niveau in Engeland uitkomt. Bij die club, waar trainer Phillip Cocu in november werd ontslagen, kwam Te Wierik pas vier competitieduels in actie.
Te Wierik tekende een contract voor 3,5 jaar bij FC Groningen, waarvoor hij eerder drie jaar uitkwam. In totaal heeft hij al meer dan driehonderd wedstrijden in het betaald voetbal achter zijn naam staan.
"We hebben in mijn ogen met het terughalen van Mike zowel voor de korte als lange termijn uitstekende zaken gedaan", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus.
"Mike kan snel aansluiten bij de groep. Wij kennen zijn kwaliteiten en hij is bekend met onze manier van werken, dus voegen we niet alleen waarde toe aan onze selectie, maar krijgen we direct ook meer opties in verdedigend opzicht. Daarnaast willen we ook na dit seizoen Nederlandse spelers met de nodige ervaring in onze selectie hebben. Met het langdurig vastleggen van Mike hebben we een deel van de stabiliteit binnen onze selectie gewaarborgd."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Aleksander Čeferin wil zich toch kandidaat stellen voor een vierde termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen komt daarmee terug op zijn eerdere besluit van twee jaar geleden om zich niet meer verkiesbaar te stellen.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft afgelopen seizoen dankzij de nodige transfers meer winst gemaakt, meldt de voetbalclub op basis van de jaarrekening. Met de verkoop van Ruben van Bommel, Jayden Addai, David Møller Wolfe en Ernest Poku kwamen tientallen miljoenen binnen, waardoor de winnaar van de KNVB-beker een winst boekte van 12 miljoen euro. Dat is 2 miljoen meer dan een jaar eerder.
3 uur geledenPORTO ALEGRE (ANP) - Oranje-international Memphis Depay krijgt een nieuwe trainer bij zijn Braziliaanse club Corinthians. De club uit São Paulo besloot kort na de nederlaag tegen Internacional in de nacht van woensdag op donderdag coach Fernando Diniz te ontslaan.
8 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.
17 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.
18 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni Infantino.
20 uur geleden