Verdediger Stones hoopt dat UEFA vedette Bellingham spaart
WEIMAR (ANP/AFP) - De Engelse verdediger John Stones hoopt dat Jude Bellingham geen straf krijgt van de UEFA, na zijn gebaar na de late 1-1 tegen Slowakije in de achtste finales van het EK voetbal.
Middenvelder Bellingham (21) greep na zijn gelijkmaker naar zijn kruis terwijl hij in de richting van de bank van Slowakije leek te kijken. Volgens hemzelf ging het om een grapje met vrienden die op de tribune zaten. De speler van Real Madrid is nog in afwachting van een uitspraak van de UEFA.
"Ik hoop dat Jude er zaterdag tegen Zwitserland bij is", aldus Stones tijdens een persmoment. "Ik weet niet zeker wat er aan de hand is met alles eromheen, het enige waar we ons op kunnen richten is dat we hopelijk wat eerder scoren deze keer."
Gewenste aanwezigheid
Engeland won uiteindelijk na verlenging met 2-1 van Slowakije. De aanwezigheid van Bellingham in de kwartfinales tegen Zwitserland is volgens Stones zeer gewenst. "Hij heeft het het hele seizoen al waargemaakt. Hij heeft een paar geweldige goals gemaakt voor Real Madrid en dat heeft hij hier op het EK ook gedaan."
De kwartfinale tussen Engeland en Zwitserland wordt zaterdag in Düsseldorf gespeeld en begint om 18.00 uur. De winnaar treft bij de laatste vier Nederland of Turkije.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
4 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse international Jayden Adams is vlak na zijn deelname aan het WK voetbal overleden op 25-jarige leeftijd. Dat meldt de nationale spelersvakbond SAFPU. De middenvelder van Mamelodi Sundowns kreeg in het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico speeltijd in de eerste drie van vier WK-duels.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in De Kuip een oefenwedstrijd gewonnen van Club Brugge. De kampioen van België kwam na rust op voorsprong, maar dankzij kopdoelpunten van Shaqueel van Persie en debutant Mika Mármol boog de ploeg van de teruggekeerde trainer Giovanni van Bronckhorst dat om. Tobias van den Elshout bepaalde de eindstand op 3-1.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Harry Kane vindt dat hij en Erling Haaland lastig met elkaar te vergelijken zijn, maar de Engelse spits is wel onder de indruk van de Noorse spits. "Erling is ongelooflijk, een doelpuntenbeest", zei Kane in aanloop naar de halve finale later zaterdag (23.00 uur). "Hij is een van de allerbeste afmakers en dat bewijst ook wel het aantal doelpunten dat hij heeft gemaakt."
7 uur geledenNEW JERSEY (ANP/DPA) - Voetbalfans kunnen een stukje van het speelveld van de WK-finale van volgende week zondag in New Jersey bemachtigen. Wereldvoetbalbond FIFA verkoopt het grasveld in heel kleine delen voor 390 euro per stuk.
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.
11 uur geleden