Verdediger Senesi nog onzeker bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - De Argentijnse verdediger Marcos Senesi van Feyenoord is voor de uitwedstrijd zondag tegen SC Cambuur nog een twijfelgeval. Hij ontbrak donderdagavond in de gewonnen Europese thuiswedstrijd tegen FC Union Berlin (3-1) wegens ziekte. Het is nog de vraag of hij tijdig is hersteld om in Friesland te kunnen aantreden.
Lutsharel Geertruida verving Senesi tegen Union Berlin. "Na 5 minuten had hij een momentje, maar daarna heeft hij het goed opgepakt en bleef hij rustig", oordeelde trainer Arne Slot. "Zowel zonder de bal als aan de bal. Hij had met Gernot Trauner een speler naast zich die ook een sterke wedstrijd speelde."
Slot kijkt uit naar zijn terugkeer in Leeuwarden, waar hij tussen 2014 en 2017 als assistent-trainer en interim-hoofdcoach werkzaam was voor SC Cambuur. "Ik heb er een prachtige tijd gehad en verwacht veel bekende gezichten te zien", zei hij.
Slot wil tegen zijn voormalige werkgever een scherp Feyenoord zien, niet alleen in aanvallend opzicht, maar ook op het defensieve vlak. "SC Cambuur is aan de bal erg sterk. We zullen weer op ons best moeten zijn om een goed resultaat te behalen. We doen het goed in Europa, maar willen het ook in de Eredivisie laten zien.’'
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
12 uur geleden