Verdediger Rensch legt zich niet neer bij verloren seizoen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax. "We hebben ons plafond nog niet aangetikt", zei hij na de nederlaag tegen Brighton & Hove Albion (0-2) in de Europa League. "Onze goede fase gaat nog komen. We moeten nog wel veel trappen nemen om echt omhoog te gaan."
De 20-jarige Rensch keerde terug in de basisformatie van Ajax na een enkelblessure. Hij speelde niet rechts maar centraal in de defensie. "We speelden thuis en onze trainer wilde aanvallend voetballen. Ik moest op het middenveld terechtkomen. Ik speel nog steeds het liefst als rechtsback. Maar ik kan ook centraal en links spelen. Als ik maar speel, dat is voor mij het belangrijkste."
Ajax speelde veel aanvallender dan twee weken geleden in Brighton, maar de uitslag was hetzelfde (0-2). "Ze schoten voor rust eenmaal op goal en die ging er in", zei Rensch. "Bij die 0-2 moet ik of Sutalo doordekken. Daarna hebben we nog best een paar kansen gekregen. Maar Brighton heeft gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze ook in de Premier League."
De 18-jarige Silvano Vos ging zwaar in fout bij de openingstreffer van Brighton. Rensch was een van de spelers die zijn ploeggenoot troostte. "Ik weet hoe het voelt om als jonge speler een fout te maken. Het is belangrijk dat je dan steun krijgt."
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
4 uur geleden