Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Rensch legt zich niet neer bij verloren seizoen Ajax

Verdediger Rensch legt zich niet neer bij verloren seizoen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax. "We hebben ons plafond nog niet aangetikt", zei hij na de nederlaag tegen Brighton & Hove Albion (0-2) in de Europa League. "Onze goede fase gaat nog komen. We moeten nog wel veel trappen nemen om echt omhoog te gaan."

De 20-jarige Rensch keerde terug in de basisformatie van Ajax na een enkelblessure. Hij speelde niet rechts maar centraal in de defensie. "We speelden thuis en onze trainer wilde aanvallend voetballen. Ik moest op het middenveld terechtkomen. Ik speel nog steeds het liefst als rechtsback. Maar ik kan ook centraal en links spelen. Als ik maar speel, dat is voor mij het belangrijkste."

Ajax speelde veel aanvallender dan twee weken geleden in Brighton, maar de uitslag was hetzelfde (0-2). "Ze schoten voor rust eenmaal op goal en die ging er in", zei Rensch. "Bij die 0-2 moet ik of Sutalo doordekken. Daarna hebben we nog best een paar kansen gekregen. Maar Brighton heeft gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze ook in de Premier League."

De 18-jarige Silvano Vos ging zwaar in fout bij de openingstreffer van Brighton. Rensch was een van de spelers die zijn ploeggenoot troostte. "Ik weet hoe het voelt om als jonge speler een fout te maken. Het is belangrijk dat je dan steun krijgt."

Meer uit Voetbal

Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

8 minuten geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

23 minuten geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

1 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

2 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

15 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

15 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

17 uur geleden