Verdediger Rensch legt zich niet neer bij verloren seizoen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax. "We hebben ons plafond nog niet aangetikt", zei hij na de nederlaag tegen Brighton & Hove Albion (0-2) in de Europa League. "Onze goede fase gaat nog komen. We moeten nog wel veel trappen nemen om echt omhoog te gaan."
De 20-jarige Rensch keerde terug in de basisformatie van Ajax na een enkelblessure. Hij speelde niet rechts maar centraal in de defensie. "We speelden thuis en onze trainer wilde aanvallend voetballen. Ik moest op het middenveld terechtkomen. Ik speel nog steeds het liefst als rechtsback. Maar ik kan ook centraal en links spelen. Als ik maar speel, dat is voor mij het belangrijkste."
Ajax speelde veel aanvallender dan twee weken geleden in Brighton, maar de uitslag was hetzelfde (0-2). "Ze schoten voor rust eenmaal op goal en die ging er in", zei Rensch. "Bij die 0-2 moet ik of Sutalo doordekken. Daarna hebben we nog best een paar kansen gekregen. Maar Brighton heeft gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze ook in de Premier League."
De 18-jarige Silvano Vos ging zwaar in fout bij de openingstreffer van Brighton. Rensch was een van de spelers die zijn ploeggenoot troostte. "Ik weet hoe het voelt om als jonge speler een fout te maken. Het is belangrijk dat je dan steun krijgt."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
3 uur geleden