Verdediger Meunier wil prijzen pakken met Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP/DPA) - De Belgische voetballer Thomas Meunier denkt dat hij met zijn nieuwe club Borussia Dortmund de hegemonie van Bayern München in de Bundesliga kan doorbreken. "Als je kijkt naar onze selectie, dan moeten we de komende jaren gewoon iets winnen", zegt Meunier.
De 28-jarige rechtsback is transfervrij overgekomen van Paris Saint-Germain. Hij had in augustus nog graag voor de kampioen van Frankrijk in de Champions League willen uitkomen. "Dortmund vond dat ook geen probleem, maar Leonardo heeft nooit geprobeerd een deal met mij te sluiten", zegt Meunier over de technisch directeur van PSG. "Hij wilde dat ik praktisch voor niets voor PSG zou blijven spelen. Het is ook niet waar dat hij geprobeerd heeft om mij met een nieuw contract daar te houden."
Bayern München veroverde onlangs voor het achtste jaar op rij de landstitel. Borussia Dortmund eindigde als tweede in de Bundesliga. Meunier werd met Club Brugge kampioen en veroverde met PSG drie keer de landstitel.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden