Verdediger Lovren van Liverpool naar Zenit
SINT-PETERSBURG (ANP) - De Kroatische verdediger Dejan Lovren stapt over van Liverpool naar FC Zenit. De 31-jarige Kroaat ondertekende een contract voor drie jaar bij de kampioen van Rusland. Lovren lag nog één jaar vast bij Liverpool, maar hij kreeg van de Engelse kampioen toestemming om te vertrekken. Mede vanwege de concurrentie van Virgil van Dijk kon de Kroaat niet meer op veel speeltijd rekenen.
De Kroaat speelde in zes jaar 185 wedstrijden voor de 'Reds', waarin hij acht doelpunten maakte. Lovren won vorig jaar met Liverpool de Champions League, dit seizoen kon de Engelse club na dertig jaar eindelijk weer eens de landstitel vieren. "Weer een Liverpool-legende die de club verlaat", zegt trainer Jürgen Klopp. "We zeiden al: wie is nu de beste vriend van Mo Salah? Want zij waren heel 'close'. We gaan hem missen."
De 57-voudig international, die in 2018 met Kroatië de WK-finale tegen Frankrijk verloor, speelde eerder voor Dinamo Zagreb, Olympique Lyon en Southampton.
Liverpool nam ook afscheid van Adam Lallana, die zijn loopbaan vervolgt bij Brighton & Hove Albion. De 32-jarige Lallana heeft voor drie jaar getekend bij de club van Davy Pröpper en Jurgen Locadia.
Lallana speelde sinds 2014 voor Liverpool, dat hem zes jaar geleden voor ruim 30 miljoen euro overnam van Southampton.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
8 uur geleden