Verdediger Kramer verhuist van AZ naar NEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft verdediger Joris Kramer overgenomen van AZ. De 25-jarige Noord-Hollander ondertekende in Nijmegen een contract voor drie jaar, met een optie op nog een seizoen. AZ verhuurde Kramer afgelopen seizoen aan Go Ahead Eagles.
De verdediger uit Heiloo komt uit de Alkmaarse jeugdopleiding. Hij debuteerde in 2019 in de hoofdmacht van AZ, maar het bleef bij die ene competitiewedstrijd. Op huurbasis speelde Kramer voor FC Dordrecht, SC Cambuur en Go Ahead Eagles, waarvoor hij afgelopen seizoen 26 duels speelde in de Eredivisie. De verdediger scoorde twee keer. Kramer had nog een contract voor een jaar bij AZ.
"Joris is een welkome versterking in onze achterhoede", zegt technisch directeur Ted van Leeuwen van NEC. "Een echte verdediger in de stijl van NEC-verdedigers uit het verleden: no-nonsense. Voor de opbouw is het prettig dat hij linksbenig is, maar de nadruk ligt op verdedigen. En dat kan hij."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
5 uur geleden