Verdediger Hendriks vervangt geblesseerde Senesi bij Feyenoord
UTRECHT (ANP) - Ramon Hendriks heeft zondag voor het eerst dit seizoen een basisplaats bij Feyenoord. De 20-jarige verdediger neemt in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht de plaats in van de geblesseerde Argentijn Marcos Senesi. Hendriks krijgt van trainer Arne Slot in het centrum van de defensie, naast Gernot Trauner, de voorkeur boven Wouter Burger.
Burger was donderdag in het met 3-1 verloren duel bij IF Elfsborg in de Conference League nog basisspeler. Doelman Justin Bijlow ontbrak tegen de Zweedse club wegens een schorsing. Tegen FC Utrecht vervangt hij Ofir Marciano weer onder de lat.
Het basiselftal van Feyenoord is verder ongewijzigd. Aanvaller Robert Bozenik zit niet bij de wedstrijdselectie omdat hij vermoedelijk wordt verhuurd. De Rotterdammers komen bij winst weer aan kop van de Eredivisie, samen met PSV.
Drie wijzigingen
Mike van der Hoorn doet bij FC Utrecht vanaf het begin mee. De onlangs van Arminia Bielefeld overgenomen verdediger speelt in de plaats van Mark van der Maarel, die vorige week tegen FC Groningen nog basisspeler was. Van der Hoorn heeft in het centrum aanvoerder Willem Janssen naast zich.
Trainer René Hake heeft in vergelijking met het duel met FC Groningen (0-0) nog drie wijzigingen doorgevoerd. Met Adrián Dalmau, Othman Boussaid en Gyrano Kerk zijn alle voorhoedespelers hun plek kwijt. Kerk ontbreekt in de selectie omdat hij een transfer wil maken. Simon Gustafson, Moussa Sylla en Anastasios Douvikas zijn de drie vervangers.
Opstelling Feyenoord: Bijlow; Pedersen, Trauner, Hendriks en Malacia; Toornstra, Til en Kökcü; Jahanbakhsh, Linssen en Sinisterra.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
10 uur geleden