
Verdediger Hato wil zijn honderdste duel voor Ajax niet vieren
AMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato had zijn honderdste wedstrijd voor Ajax liever met een zege bekroond. "Dan had ik dat momentje even kunnen vieren", zei hij na een nederlaag tegen Eintracht Frankfurt (1-2) in de achtste finale van de Europa League. "Nu moet ik dat op een andere manier doen. Morgen vier ik mijn negentiende verjaardag met een paar familieleden. Misschien moet ik er dan nog eens aan denken."
Hato mag zich de jongste speler van Ajax ooit met honderd wedstrijden noemen. Hij brak het record van Matthijs de Ligt, die 19 jaar en 199 dagen jong was toen hij zijn honderdste duel voor Ajax speelde. Ryan Gravenberch was 19 jaar en 328 toen hij jubileerde. "Het is mooi dat ik zo'n rijtje aanvoer. Maar nogmaals, nu baal ik vooral dat we verloren hebben", zei Hato.
De linksbenige verdediger was 16 jaar toen hij zijn eerste wedstrijd voor Ajax speelde. "En vorig jaar en dit seizoen heb ik bijna geen wedstrijd gemist", zei Hato die zich inmiddels in de kijker heeft gespeeld bij veel buitenlandse clubs. De geboren Rotterdammer kan niet beloven dat hij tweehonderd duels voor Ajax gaat halen. "Maar dat zou zomaar kunnen", lachte hij.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nederland zal op het EK in Zwitserland worden gesteund door ongeveer 10.000 voetbalfans. Dat heeft de KNVB donderdagmiddag in Zeist gemeld. Bij de wedstrijden van de vrouwen zullen maximaal 4000 fans van Oranje aanwezig zijn. Andere fans kunnen de duels in de fanzone volgen.
3 minuten geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso is ervan overtuigd dat Italië volgend jaar deelneemt aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben goede voetballers", zei de nieuwe bondscoach tijdens zijn presentatie. "Vier of vijf van onze spelers horen bij de beste tien spelers van de wereld op hun positie."
40 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voetballers Ander Herrera en Nicolas Figal van Boca Juniors hebben mogelijk hun laatste wedstrijd op het WK voor clubs al gespeeld. Ze zijn voor vier duels geschorst voor de rode kaart die ze kregen tijdens een duel met Benfica (2-2).
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.
15 uur geledenNITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.
15 uur geledenPRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.
18 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.
18 uur geleden