Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Hancko wil met Feyenoord ook genieten tegen AS Roma

Verdediger Hancko wil met Feyenoord ook genieten tegen AS Roma

ROTTERDAM (ANP) - David Hancko hoopt dat hij donderdagavond ook een beetje kan genieten tijdens het thuisduel van Feyenoord met AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. "Want ik besef heel goed dat we een bijzonder seizoen doormaken", zei hij. "Ik vrees dat niet alle seizoenen zo zullen zijn."

De 25-jarige Slowaak kwam afgelopen zomer voor zo'n 6 miljoen over van Sparta Praag. Met een voorsprong van 8 punten op Ajax en PSV kan Feyenoord de landstitel nauwelijks meer ontgaan. De club strijdt in twee duels met AS Roma om een plek in de halve finale van de Europa League.

Hancko heeft zijn ouders uitgenodigd voor het thuisduel met AS Roma. Hij hoopt dat ze een fantastische avond beleven en incidenten zoals vorige week in het bekerduel met Ajax uitblijven. Die halve finale werd ontsierd door een hoofdwond die Davy Klaassen opliep toen hij door toeschouwers bekogeld werd. "Het is logisch dat we daar veel vragen over hebben gekregen", zei Hancko. "Maar we zijn mede zo sterk in thuisduels omdat de meeste van onze fans ons fantastisch steunen."

Hancko speelt het hele seizoen al centraal achterin bij Feyenoord. Toch incasseerde de international van Slowakije afgelopen zondag tegen RKC pas zijn eerste gele kaart in de Eredivisie. "Dat komt ook door onze technische staf", verklaarde hij. "Ik word zelden in wedstrijden in grote ruimtes of kwetsbare situaties gebracht. Dat komt ook door de andere verdedigers en middenvelders. We staan vaak heel goed opgesteld."

Meer uit Voetbal

Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

1 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

1 uur geleden
Voetbalsters Spanje winnen opnieuw Nations League

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

6 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

7 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

8 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

8 uur geleden