Verdediger Hancko slaat Feyenoord nog hoger aan dan vorig seizoen
ROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko maakt wekelijks zoveel indruk bij Feyenoord dat supporters van de kampioen van Nederland soms nauwelijks kunnen bevatten dat hij nog in De Kuip speelt. "Ik ben blij met mijn prestaties maar ik moet me zeker nog ontwikkelen", zegt hij vlak voor het belangrijke thuisduel van woensdag met Lazio in de Champions League.
De 25-jarige Hancko denkt dat de komende twee duels met Lazio cruciaal zijn voor de eindstand in de poule. "Thuis moeten we eigenlijk zeker winnen en daarna moeten we daar een resultaat halen", wijst hij op de huidige stand in de poule. Atlético Madrid en Lazio hebben 4 punten na twee speelronden, gevolgd door Feyenoord met 3 punten en Celtic met 0 punten.
De beste twee ploegen overwinteren in de Champions League. Feyenoord maakt een goede kans op een langer verblijf in de koningsklasse als het minimaal 4 punten aan twee duels met Lazio overhoudt. Hancko kan zich de twee duels met Lazio van afgelopen seizoen nog goed herinneren. "In de uitwedstrijd waren we nog niet klaar voor dat niveau", doelt hij op een nederlaag van 4-2. "Thuis ging het duel gelijk op en wonnen we met 1-0. We zetten steeds weer stappen. We slagen er nog steeds in om beter te worden."
Hancko denkt dat het huidige Feyenoord sterker is dan de ploeg die afgelopen seizoen de landstitel won. "We winnen met grotere cijfers in de Eredivisie en laatst hebben we het heel goed gedaan tegen Atlético in de Champions League. Maar zij schieten drie keer op ons doel en winnen met 3-2. Lazio kan verdedigen zoals veel Italiaanse ploegen dat kunnen. We zullen misschien maar twee of drie kansen krijgen. Die moeten erin. Dat wordt cruciaal."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden