Verdediger Hancko slaat Feyenoord nog hoger aan dan vorig seizoen
ROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko maakt wekelijks zoveel indruk bij Feyenoord dat supporters van de kampioen van Nederland soms nauwelijks kunnen bevatten dat hij nog in De Kuip speelt. "Ik ben blij met mijn prestaties maar ik moet me zeker nog ontwikkelen", zegt hij vlak voor het belangrijke thuisduel van woensdag met Lazio in de Champions League.
De 25-jarige Hancko denkt dat de komende twee duels met Lazio cruciaal zijn voor de eindstand in de poule. "Thuis moeten we eigenlijk zeker winnen en daarna moeten we daar een resultaat halen", wijst hij op de huidige stand in de poule. Atlético Madrid en Lazio hebben 4 punten na twee speelronden, gevolgd door Feyenoord met 3 punten en Celtic met 0 punten.
De beste twee ploegen overwinteren in de Champions League. Feyenoord maakt een goede kans op een langer verblijf in de koningsklasse als het minimaal 4 punten aan twee duels met Lazio overhoudt. Hancko kan zich de twee duels met Lazio van afgelopen seizoen nog goed herinneren. "In de uitwedstrijd waren we nog niet klaar voor dat niveau", doelt hij op een nederlaag van 4-2. "Thuis ging het duel gelijk op en wonnen we met 1-0. We zetten steeds weer stappen. We slagen er nog steeds in om beter te worden."
Hancko denkt dat het huidige Feyenoord sterker is dan de ploeg die afgelopen seizoen de landstitel won. "We winnen met grotere cijfers in de Eredivisie en laatst hebben we het heel goed gedaan tegen Atlético in de Champions League. Maar zij schieten drie keer op ons doel en winnen met 3-2. Lazio kan verdedigen zoals veel Italiaanse ploegen dat kunnen. We zullen misschien maar twee of drie kansen krijgen. Die moeten erin. Dat wordt cruciaal."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
8 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
9 uur geleden