Verdediger Gullit na ruim een jaar terug op het veld bij Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ruim een jaar nadat hij een zware knieblessure had opgelopen, staat Maxim Gullit weer op het veld bij SC Cambuur. De 21-jarige verdediger is aangesloten bij de selectie van trainer Sjors Ultee. "Het is fijn om Maxim weer op het veld te zien staan, al heeft hij nog wel een aantal stappen te gaan in zijn herstel", aldus Ultee.
De zoon van oud-topvoetballer Ruud Gullit liep vorig jaar februari in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard een zware knieblessure op. Cambuur had de verdediger in de zomer van 2021 overgenomen van AZ. Gullit ondertekende toen een contract voor twee jaar in Leeuwarden, met een optie op nog een seizoen. Hij speelde vorig seizoen als invaller zeven duels in de Eredivisie.
Cambuur staat na 25 wedstrijden onderaan in de Eredivisie met 16 punten, 1 punt minder dan FC Groningen. De ploeg van Ultee speelt zondagmiddag tegen Excelsior, de nummer 16 van de ranglijst die 4 punten meer heeft. Verdediger Marco Tol en middenvelder Ben Rienstra keren na blessures terug in de selectie van Cambuur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
42 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden