Verdediger Gullit na ruim een jaar terug op het veld bij Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ruim een jaar nadat hij een zware knieblessure had opgelopen, staat Maxim Gullit weer op het veld bij SC Cambuur. De 21-jarige verdediger is aangesloten bij de selectie van trainer Sjors Ultee. "Het is fijn om Maxim weer op het veld te zien staan, al heeft hij nog wel een aantal stappen te gaan in zijn herstel", aldus Ultee.
De zoon van oud-topvoetballer Ruud Gullit liep vorig jaar februari in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard een zware knieblessure op. Cambuur had de verdediger in de zomer van 2021 overgenomen van AZ. Gullit ondertekende toen een contract voor twee jaar in Leeuwarden, met een optie op nog een seizoen. Hij speelde vorig seizoen als invaller zeven duels in de Eredivisie.
Cambuur staat na 25 wedstrijden onderaan in de Eredivisie met 16 punten, 1 punt minder dan FC Groningen. De ploeg van Ultee speelt zondagmiddag tegen Excelsior, de nummer 16 van de ranglijst die 4 punten meer heeft. Verdediger Marco Tol en middenvelder Ben Rienstra keren na blessures terug in de selectie van Cambuur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geleden