Verdediger Gullit na ruim een jaar terug op het veld bij Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ruim een jaar nadat hij een zware knieblessure had opgelopen, staat Maxim Gullit weer op het veld bij SC Cambuur. De 21-jarige verdediger is aangesloten bij de selectie van trainer Sjors Ultee. "Het is fijn om Maxim weer op het veld te zien staan, al heeft hij nog wel een aantal stappen te gaan in zijn herstel", aldus Ultee.
De zoon van oud-topvoetballer Ruud Gullit liep vorig jaar februari in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard een zware knieblessure op. Cambuur had de verdediger in de zomer van 2021 overgenomen van AZ. Gullit ondertekende toen een contract voor twee jaar in Leeuwarden, met een optie op nog een seizoen. Hij speelde vorig seizoen als invaller zeven duels in de Eredivisie.
Cambuur staat na 25 wedstrijden onderaan in de Eredivisie met 16 punten, 1 punt minder dan FC Groningen. De ploeg van Ultee speelt zondagmiddag tegen Excelsior, de nummer 16 van de ranglijst die 4 punten meer heeft. Verdediger Marco Tol en middenvelder Ben Rienstra keren na blessures terug in de selectie van Cambuur.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
14 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geleden