Verdediger Geertruida zit tegen RKC weer bij selectie Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Lutsharel Geertruida maakt zondag deel uit van de selectie van Feyenoord, dat het in De Kuip opneemt tegen RKC Waalwijk. De verdediger liep twee weken geleden bij zijn debuut voor het Nederlands elftal tegen Frankrijk (4-0-verlies) een hamstringblessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
"Lutsharel traint denk ik alweer een week mee", zei trainer Arne Slot vrijdag. "Hij had heel graag woensdag al bij de selectie gezeten voor de halve finale van de beker tegen Ajax. Dat vonden wij als staf iets te riskant omdat hij op dat moment nog niet volledig pijnvrij was. Zondag zit hij zeker bij de selectie en hij is ook weer beschikbaar om basisspeler te zijn. Maar we hebben meer spelers die het goed doen."
De rentree van Justin Bijlow laat niet lang meer op zich wachten. De doelman liep begin februari een breukje in zijn pols op en wordt sindsdien vervangen door Timon Wellenreuther. "Justin heeft deze week voor het eerst weer meegetraind", sprak Slot. "Hij is er natuurlijk veel langer uit geweest dan Geertruida. Je ziet dat hij de laatste tijd aan het meevoetballende gedeelte heel veel aandacht heeft besteed. Zijn keepershandelingen gaan ook weer steeds beter. Het is goed om te zien dat hij weer heel fit is en ook weer heel gretig is."
Wanneer Bijlow precies zijn rentree maakt, is volgens Slot nog niet te zeggen. "Uiteindelijk is hij onze eerste keeper. Maar ook een eerste keeper heeft even nodig om weer wedstrijdklaar te zijn. Of dat bij Justin één week of twee weken duurt, of misschien zelfs korter, dat is ook een beetje aanvoelen op basis van wat hij laat zien en van het moment."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
5 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
16 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
21 uur geleden