Verdediger Geertruida zit tegen RKC weer bij selectie Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Lutsharel Geertruida maakt zondag deel uit van de selectie van Feyenoord, dat het in De Kuip opneemt tegen RKC Waalwijk. De verdediger liep twee weken geleden bij zijn debuut voor het Nederlands elftal tegen Frankrijk (4-0-verlies) een hamstringblessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
"Lutsharel traint denk ik alweer een week mee", zei trainer Arne Slot vrijdag. "Hij had heel graag woensdag al bij de selectie gezeten voor de halve finale van de beker tegen Ajax. Dat vonden wij als staf iets te riskant omdat hij op dat moment nog niet volledig pijnvrij was. Zondag zit hij zeker bij de selectie en hij is ook weer beschikbaar om basisspeler te zijn. Maar we hebben meer spelers die het goed doen."
De rentree van Justin Bijlow laat niet lang meer op zich wachten. De doelman liep begin februari een breukje in zijn pols op en wordt sindsdien vervangen door Timon Wellenreuther. "Justin heeft deze week voor het eerst weer meegetraind", sprak Slot. "Hij is er natuurlijk veel langer uit geweest dan Geertruida. Je ziet dat hij de laatste tijd aan het meevoetballende gedeelte heel veel aandacht heeft besteed. Zijn keepershandelingen gaan ook weer steeds beter. Het is goed om te zien dat hij weer heel fit is en ook weer heel gretig is."
Wanneer Bijlow precies zijn rentree maakt, is volgens Slot nog niet te zeggen. "Uiteindelijk is hij onze eerste keeper. Maar ook een eerste keeper heeft even nodig om weer wedstrijdklaar te zijn. Of dat bij Justin één week of twee weken duurt, of misschien zelfs korter, dat is ook een beetje aanvoelen op basis van wat hij laat zien en van het moment."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
10 uur geleden