Verdediger Geertruida zit tegen RKC weer bij selectie Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Lutsharel Geertruida maakt zondag deel uit van de selectie van Feyenoord, dat het in De Kuip opneemt tegen RKC Waalwijk. De verdediger liep twee weken geleden bij zijn debuut voor het Nederlands elftal tegen Frankrijk (4-0-verlies) een hamstringblessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
"Lutsharel traint denk ik alweer een week mee", zei trainer Arne Slot vrijdag. "Hij had heel graag woensdag al bij de selectie gezeten voor de halve finale van de beker tegen Ajax. Dat vonden wij als staf iets te riskant omdat hij op dat moment nog niet volledig pijnvrij was. Zondag zit hij zeker bij de selectie en hij is ook weer beschikbaar om basisspeler te zijn. Maar we hebben meer spelers die het goed doen."
De rentree van Justin Bijlow laat niet lang meer op zich wachten. De doelman liep begin februari een breukje in zijn pols op en wordt sindsdien vervangen door Timon Wellenreuther. "Justin heeft deze week voor het eerst weer meegetraind", sprak Slot. "Hij is er natuurlijk veel langer uit geweest dan Geertruida. Je ziet dat hij de laatste tijd aan het meevoetballende gedeelte heel veel aandacht heeft besteed. Zijn keepershandelingen gaan ook weer steeds beter. Het is goed om te zien dat hij weer heel fit is en ook weer heel gretig is."
Wanneer Bijlow precies zijn rentree maakt, is volgens Slot nog niet te zeggen. "Uiteindelijk is hij onze eerste keeper. Maar ook een eerste keeper heeft even nodig om weer wedstrijdklaar te zijn. Of dat bij Justin één week of twee weken duurt, of misschien zelfs korter, dat is ook een beetje aanvoelen op basis van wat hij laat zien en van het moment."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
10 uur geleden