Verdediger Geertruida valt uit tijdens laatste training Oranje
DUBLIN (ANP) - Lutsharel Geertruida is zaterdag uitgevallen tijdens de training van het Nederlands elftal. De verdediger van Feyenoord ging in het Aviva Stadium van Dublin al vroeg naar de kant. Geertruida had een kort gesprekje met dokter Edwin Goedhart en verliet de training daarna. De oefensessie was alleen het eerste kwartier openbaar. Bondscoach Ronald Koeman ging daarna achter gesloten deuren verder.
Geertruida was donderdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland (3-0) basisspeler en zou dat zondag tegen Ierland weer zijn. Als hij niet kan spelen, is Matthijs de Ligt normaal gesproken zijn vervanger. Op de persconferentie voor de laatste training, toen er nog niets met Geertruida aan de hand was, zei Koeman dat De Ligt zich op de positie van rechtercentrumverdediger moet richten.
Oranje speelt sinds deze week in een systeem met drie centrale verdedigers. Naast Geertruida waren dat tegen de Grieken aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. Aké ging halverwege met spierklachten naar de kant. Mocht de speler van Manchester City zondag niet fit blijken te zijn, is Stefan de Vrij normaal gesproken opnieuw zijn vervanger. De Vrij speelt bij Inter ook op die positie, legde Koeman uit.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
7 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geleden