Verdediger Geertruida valt uit tijdens laatste training Oranje
DUBLIN (ANP) - Lutsharel Geertruida is zaterdag uitgevallen tijdens de training van het Nederlands elftal. De verdediger van Feyenoord ging in het Aviva Stadium van Dublin al vroeg naar de kant. Geertruida had een kort gesprekje met dokter Edwin Goedhart en verliet de training daarna. De oefensessie was alleen het eerste kwartier openbaar. Bondscoach Ronald Koeman ging daarna achter gesloten deuren verder.
Geertruida was donderdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland (3-0) basisspeler en zou dat zondag tegen Ierland weer zijn. Als hij niet kan spelen, is Matthijs de Ligt normaal gesproken zijn vervanger. Op de persconferentie voor de laatste training, toen er nog niets met Geertruida aan de hand was, zei Koeman dat De Ligt zich op de positie van rechtercentrumverdediger moet richten.
Oranje speelt sinds deze week in een systeem met drie centrale verdedigers. Naast Geertruida waren dat tegen de Grieken aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. Aké ging halverwege met spierklachten naar de kant. Mocht de speler van Manchester City zondag niet fit blijken te zijn, is Stefan de Vrij normaal gesproken opnieuw zijn vervanger. De Vrij speelt bij Inter ook op die positie, legde Koeman uit.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries wil niets zeggen over zijn verwachte transfer naar Real Madrid. De rechtsback liet zich begin deze maand vlak voor de oefeninterland van Oranje tegen Algerije keuren door de medische staf van de Spaanse topclub, maar een officiële bevestiging van zijn transfer is uitgebleven.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal werkt met een fitte selectie toe naar de laatste groepswedstrijd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag op het WK. "Volgens mij is iedereen wel fit", verklapte Denzel Dumfries op een persconferentie.
4 uur geleden