Verdediger García terug naar Barcelona, maar wanneer is de vraag
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse verdediger Eric García keert terug naar FC Barcelona. De 20-jarige Catalaan gaat zijn aflopende contract bij Manchester City niet verlengen en heeft zijn 'jawoord' al gegeven aan Barcelona, de club waarbij hij werd opgeleid. Trainer Ronald Koeman hoopt dat García deze winter al naar Camp Nou komt, maar hij moet afwachten of dat financieel gaat lukken.
"Hij komt zeker volgend seizoen", zei Koeman een dag voor de competitiewedstrijd tegen Athletic. "Als het niet lukt om hem deze maand te halen, dan moeten we dat accepteren."
Manchester City haalde García in 2017 weg uit de jeugdopleiding van Barcelona. De Spanjaard speelde vorig seizoen dertien wedstrijden in de Premier League, dit jaar kwam hij pas drie keer in actie. García wil dan ook graag terug naar Catalonië.
Barcelona wacht op een nieuwe voorzitter, die de grote financiële problemen moet gaan aanpakken. De verkiezing van een opvolger van de vorig jaar opgestapte Josep Maria Bartomeu werd onlangs vanwege de coronaperikelen uitgesteld naar 7 maart.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
19 uur geleden