Verdediger García terug naar Barcelona, maar wanneer is de vraag
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse verdediger Eric García keert terug naar FC Barcelona. De 20-jarige Catalaan gaat zijn aflopende contract bij Manchester City niet verlengen en heeft zijn 'jawoord' al gegeven aan Barcelona, de club waarbij hij werd opgeleid. Trainer Ronald Koeman hoopt dat García deze winter al naar Camp Nou komt, maar hij moet afwachten of dat financieel gaat lukken.
"Hij komt zeker volgend seizoen", zei Koeman een dag voor de competitiewedstrijd tegen Athletic. "Als het niet lukt om hem deze maand te halen, dan moeten we dat accepteren."
Manchester City haalde García in 2017 weg uit de jeugdopleiding van Barcelona. De Spanjaard speelde vorig seizoen dertien wedstrijden in de Premier League, dit jaar kwam hij pas drie keer in actie. García wil dan ook graag terug naar Catalonië.
Barcelona wacht op een nieuwe voorzitter, die de grote financiële problemen moet gaan aanpakken. De verkiezing van een opvolger van de vorig jaar opgestapte Josep Maria Bartomeu werd onlangs vanwege de coronaperikelen uitgesteld naar 7 maart.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden