Verdediger Dumfries: teamproces Oranje in stijgende lijn
DOHA (ANP) - Denzel Dumfries ziet op het WK voetbal in Qatar iets moois ontstaan bij het Nederlands elftal. De rechtervleugelverdediger denkt dat Oranje ver kan komen, liet hij donderdag blijken toen hij aanschoof naast bondscoach Louis van Gaal ter voorbeschouwing op de ontmoeting van vrijdag met Ecuador. Nederland kan zich dan bij een zege al plaatsen voor de achtste finales, als Qatar tenminste niet wint van Senegal.
"Het teamproces zit in een stijgende lijn", aldus Dumfries. "Daar heeft de bondscoach veel aan bijgedragen. Hij houdt ons scherp en geeft vertrouwen en duidelijkheid. Hij zegt eerlijk wat er beter moet. Dan ontstaat er een topsportklimaat in de ploeg, dat iedereen vooruit wil."
Van Gaal hoorde de woorden met plezier aan. "Kijk, daarom hebben we Denzel nou meegenomen naar deze persconferentie."
Dumfries verwacht, na de met 2-0 gewonnen openingswedstrijd tegen Senegal, opnieuw een zware wedstrijd. "Ecuador is een fysieke ploeg, we weten wat we kunnen verwachten. De focus moet op onszelf liggen, op ons eigen spel. Als dat op orde is, kunnen we tegen iedereen goed spelen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
21 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
22 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden