Verdediger Dumfries: teamproces Oranje in stijgende lijn
DOHA (ANP) - Denzel Dumfries ziet op het WK voetbal in Qatar iets moois ontstaan bij het Nederlands elftal. De rechtervleugelverdediger denkt dat Oranje ver kan komen, liet hij donderdag blijken toen hij aanschoof naast bondscoach Louis van Gaal ter voorbeschouwing op de ontmoeting van vrijdag met Ecuador. Nederland kan zich dan bij een zege al plaatsen voor de achtste finales, als Qatar tenminste niet wint van Senegal.
"Het teamproces zit in een stijgende lijn", aldus Dumfries. "Daar heeft de bondscoach veel aan bijgedragen. Hij houdt ons scherp en geeft vertrouwen en duidelijkheid. Hij zegt eerlijk wat er beter moet. Dan ontstaat er een topsportklimaat in de ploeg, dat iedereen vooruit wil."
Van Gaal hoorde de woorden met plezier aan. "Kijk, daarom hebben we Denzel nou meegenomen naar deze persconferentie."
Dumfries verwacht, na de met 2-0 gewonnen openingswedstrijd tegen Senegal, opnieuw een zware wedstrijd. "Ecuador is een fysieke ploeg, we weten wat we kunnen verwachten. De focus moet op onszelf liggen, op ons eigen spel. Als dat op orde is, kunnen we tegen iedereen goed spelen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
12 minuten geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
18 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
19 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
23 uur geleden