Verdediger Dumfries: teamproces Oranje in stijgende lijn
DOHA (ANP) - Denzel Dumfries ziet op het WK voetbal in Qatar iets moois ontstaan bij het Nederlands elftal. De rechtervleugelverdediger denkt dat Oranje ver kan komen, liet hij donderdag blijken toen hij aanschoof naast bondscoach Louis van Gaal ter voorbeschouwing op de ontmoeting van vrijdag met Ecuador. Nederland kan zich dan bij een zege al plaatsen voor de achtste finales, als Qatar tenminste niet wint van Senegal.
"Het teamproces zit in een stijgende lijn", aldus Dumfries. "Daar heeft de bondscoach veel aan bijgedragen. Hij houdt ons scherp en geeft vertrouwen en duidelijkheid. Hij zegt eerlijk wat er beter moet. Dan ontstaat er een topsportklimaat in de ploeg, dat iedereen vooruit wil."
Van Gaal hoorde de woorden met plezier aan. "Kijk, daarom hebben we Denzel nou meegenomen naar deze persconferentie."
Dumfries verwacht, na de met 2-0 gewonnen openingswedstrijd tegen Senegal, opnieuw een zware wedstrijd. "Ecuador is een fysieke ploeg, we weten wat we kunnen verwachten. De focus moet op onszelf liggen, op ons eigen spel. Als dat op orde is, kunnen we tegen iedereen goed spelen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden