Verdediger De Ligt krijgt mogelijk rust bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - Het is onzeker of Matthijs de Ligt zaterdag bij Bayern München in de basis staat in het competitieduel met Augsburg. De Nederlandse verdediger heeft aangegeven wat last van vermoeidheid te hebben, na de midweekse inspanningen tegen Paris Saint-Germain. "Mogelijk krijgt hij wat rust", zei trainer Julian Nagelsmann.
De Ligt speelde een belangrijke rol in het duel met de Franse kampioen in de achtste finales van de Champions League, door bij een nog gelijke stand de bal van de doellijn te halen. Bayern München won vervolgens met 2-0 en plaatste zich voor de kwartfinales.
Naast De Ligt krijgen ook Thomas Müller, Kingsley Coman en Leon Goretzka mogelijk wat meer tijd om te herstellen, zo vervolgde Nagelsmann. "We gaan in elk geval wat rouleren." Eric Maxim Choupo-Moting ontbreekt in elk geval. De spits is geblesseerd.
Mogelijk biedt dit alles een kans aan Ryan Gravenberch, Daley Blind en Noussair Mazraoui, die tegen Paris Saint-Germain op de bank bleven. Nagelsmann heeft verder ook nog onder anderen topspelers als Sadio Mané, Leroy Sané en Serge Gnabry achter de hand.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
12 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden