Verdediger De Ligt krijgt mogelijk rust bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - Het is onzeker of Matthijs de Ligt zaterdag bij Bayern München in de basis staat in het competitieduel met Augsburg. De Nederlandse verdediger heeft aangegeven wat last van vermoeidheid te hebben, na de midweekse inspanningen tegen Paris Saint-Germain. "Mogelijk krijgt hij wat rust", zei trainer Julian Nagelsmann.
De Ligt speelde een belangrijke rol in het duel met de Franse kampioen in de achtste finales van de Champions League, door bij een nog gelijke stand de bal van de doellijn te halen. Bayern München won vervolgens met 2-0 en plaatste zich voor de kwartfinales.
Naast De Ligt krijgen ook Thomas Müller, Kingsley Coman en Leon Goretzka mogelijk wat meer tijd om te herstellen, zo vervolgde Nagelsmann. "We gaan in elk geval wat rouleren." Eric Maxim Choupo-Moting ontbreekt in elk geval. De spits is geblesseerd.
Mogelijk biedt dit alles een kans aan Ryan Gravenberch, Daley Blind en Noussair Mazraoui, die tegen Paris Saint-Germain op de bank bleven. Nagelsmann heeft verder ook nog onder anderen topspelers als Sadio Mané, Leroy Sané en Serge Gnabry achter de hand.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
13 minuten geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
29 minuten geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
5 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
10 uur geleden