Verdediger De Ligt: ik denk dat dit wel wat hoop biedt
AMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt keek met een goed gevoel terug op de eerste interland van Oranje in het nieuwe jaar. "We hebben vier dagen getraind op het nieuwe systeem en dan leggen we deze wedstrijd op de mat. Ik denk dat dat wel wat hoop biedt", zei de centrale verdediger na de zege van 4-2 op Denemarken.
Bondscoach Louis van Gaal introduceerde deze week zijn nieuwe spelsysteem, dat in bepaald opzicht wel wat weg heeft van de manier waarop de vorige bondscoach Frank de Boer wilde voetballen. "Met De Boer zochten we onze momenten uit om druk te zetten. Nu ligt er wat meer risico in ons spel. Maar dat risico brengt wel vier doelpunten met zich mee."
De Ligt speelde voor het eerst samen met de debuterende doelman Mark Flekken. "Hij is een keeper uit de Nederlandse school en ik vond dat hij rust uitstraalde. Ik heb de samenwerking vanavond als zeer prettig ervaren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
10 uur geleden