Verdediger De Ligt: ik denk dat dit wel wat hoop biedt
AMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt keek met een goed gevoel terug op de eerste interland van Oranje in het nieuwe jaar. "We hebben vier dagen getraind op het nieuwe systeem en dan leggen we deze wedstrijd op de mat. Ik denk dat dat wel wat hoop biedt", zei de centrale verdediger na de zege van 4-2 op Denemarken.
Bondscoach Louis van Gaal introduceerde deze week zijn nieuwe spelsysteem, dat in bepaald opzicht wel wat weg heeft van de manier waarop de vorige bondscoach Frank de Boer wilde voetballen. "Met De Boer zochten we onze momenten uit om druk te zetten. Nu ligt er wat meer risico in ons spel. Maar dat risico brengt wel vier doelpunten met zich mee."
De Ligt speelde voor het eerst samen met de debuterende doelman Mark Flekken. "Hij is een keeper uit de Nederlandse school en ik vond dat hij rust uitstraalde. Ik heb de samenwerking vanavond als zeer prettig ervaren."
Meer uit Voetbal
EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
5 uur geleden