Verdediger Brenet keert bij Vitesse terug in eredivisie
ARNHEM (ANP) - Joshua Brenet keert terug in de eredivisie. De 25-jarige vleugelverdediger maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. De Arnhemse club huurt hem van TSG 1899 Hoffenheim in Duitsland.
Brenet is afkomstig uit de jeugdopleiding van Roda JC. Hij brak door bij PSV waar hij in december 2012 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In Eindhoven won Brenet onder meer drie landstitels. Hij verhuisde in de zomer van 2018 naar Hoffenheim, waar hij dit seizoen onder leiding van coach Alfred Schreuder slechts een paar keer actief was in de Duitse beker.
"Vitesse staat voor verzorgd voetbal en beschikt altijd over een goede selectie", liet Brenet weten. "Dat is ook de reden dat ik nu voor Vitesse heb gekozen. Vitesse heeft als doel om Europees voetbal te halen, voor die prijs ga ik alles geven."
Fit worden
Volgens technisch directeur Marc van Hintum moet Brenet nog wel "zo snel mogelijk" weer topfit worden. "Wij gaan hem daarbij helpen."
Vitesse legde eerder op de dag de Noorse spits Filip Möller Delaveris (19) vast. Diens landgenoot Sondre Tronstad werd vorige week al aangetrokken.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
10 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
14 uur geleden