Verdediger Brenet keert bij Vitesse terug in eredivisie
ARNHEM (ANP) - Joshua Brenet keert terug in de eredivisie. De 25-jarige vleugelverdediger maakt het seizoen op huurbasis af bij Vitesse. De Arnhemse club huurt hem van TSG 1899 Hoffenheim in Duitsland.
Brenet is afkomstig uit de jeugdopleiding van Roda JC. Hij brak door bij PSV waar hij in december 2012 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In Eindhoven won Brenet onder meer drie landstitels. Hij verhuisde in de zomer van 2018 naar Hoffenheim, waar hij dit seizoen onder leiding van coach Alfred Schreuder slechts een paar keer actief was in de Duitse beker.
"Vitesse staat voor verzorgd voetbal en beschikt altijd over een goede selectie", liet Brenet weten. "Dat is ook de reden dat ik nu voor Vitesse heb gekozen. Vitesse heeft als doel om Europees voetbal te halen, voor die prijs ga ik alles geven."
Fit worden
Volgens technisch directeur Marc van Hintum moet Brenet nog wel "zo snel mogelijk" weer topfit worden. "Wij gaan hem daarbij helpen."
Vitesse legde eerder op de dag de Noorse spits Filip Möller Delaveris (19) vast. Diens landgenoot Sondre Tronstad werd vorige week al aangetrokken.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
18 uur geleden