Verdediger Brenet helpt FC Twente aan uitzege op AZ
ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen AZ gewonnen. Joshua Brenet maakte na ruim een uur spelen de enige treffer van het duel in Alkmaar. De verdediger, in de winterstop overgekomen van Hoffenheim, vierde alweer zijn tweede treffer in vijf competitieduels voor zijn nieuwe club uit Enschede.
De 27-jarige Brenet kwam in 109 duels voor PSV slechts tot drie doelpunten. Voor Vitesse trof hij nooit doel. Twente kwam met de zege in punten gelijk met AZ, dat zich op basis van een beter doelsaldo nog wel de nummer 4 van de Eredivisie mag noemen. Beide clubs hebben 4 punten minder dan het als derde geklasseerde Feyenoord.
AZ en FC Twente kwamen in een saaie eerste helft tot geen enkel schot op doel. Daan Rots dacht voor rust wel de score te openen voor FC Twente, maar hij stond een paar centimeter buitenspel.
Na de treffer van Brenet opende AZ de jacht op de gelijkmaker, met bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal op de tribune. Dani de Wit kreeg de grootste kans op de 1-1. Aanvoerder Robin Pröpper van FC Twente keerde de inzet van de middenvelder van AZ net voor de doellijn.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden