Verdediger Brenet helpt FC Twente aan uitzege op AZ
ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen AZ gewonnen. Joshua Brenet maakte na ruim een uur spelen de enige treffer van het duel in Alkmaar. De verdediger, in de winterstop overgekomen van Hoffenheim, vierde alweer zijn tweede treffer in vijf competitieduels voor zijn nieuwe club uit Enschede.
De 27-jarige Brenet kwam in 109 duels voor PSV slechts tot drie doelpunten. Voor Vitesse trof hij nooit doel. Twente kwam met de zege in punten gelijk met AZ, dat zich op basis van een beter doelsaldo nog wel de nummer 4 van de Eredivisie mag noemen. Beide clubs hebben 4 punten minder dan het als derde geklasseerde Feyenoord.
AZ en FC Twente kwamen in een saaie eerste helft tot geen enkel schot op doel. Daan Rots dacht voor rust wel de score te openen voor FC Twente, maar hij stond een paar centimeter buitenspel.
Na de treffer van Brenet opende AZ de jacht op de gelijkmaker, met bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal op de tribune. Dani de Wit kreeg de grootste kans op de 1-1. Aanvoerder Robin Pröpper van FC Twente keerde de inzet van de middenvelder van AZ net voor de doellijn.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
57 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
10 uur geleden