Verdediger Botman pakt landstitel met Lille
PARIJS (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Lille de Franse titel veroverd. De koploper maakte in de laatste competitiewedstrijd bij middenmoter Angers geen fout: 1-2. De treffers van Lille kwamen in de eerste helft op naam van Jonathan David en Burak Yilmaz (strafschop). In de extra tijd kwam de thuisclub nog wel tot scoren, maar de gelijkmaker zat er niet meer in.
Lille bleef in de eindstand Paris Saint-Germain 1 punt voor. De onttroonde titelhouder won met 2-0 bij Stade Brest via treffers van Romain Faivre (eigen doel) en Kylian Mbappé. Ploeggenoot Neymar miste bij een stand van 0-0 een strafschop.
Lille veroverde de landstitel voor de vierde keer. Eerder was de club de beste van Frankrijk in 1946, 1954 en 2011.
De 21-jarige Botman, bezig aan zijn eerste seizoen in de Franse competitie, speelde de gehele wedstrijd bij Lille. Hij kwam in Nederland uit voor Ajax en sc Heerenveen. Botman meldt zich volgens plan maandagavond in Zeist om zich met Jong Oranje voor te bereiden op de knock-outfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi speelt op maandag 31 mei in Boedapest in de kwartfinales tegen Frankrijk.
Depay
De transfervrije Memphis Depay nam in mineur afscheid bij Olympique Lyon. De afsluitende thuiswedstrijd tegen Nice ging verloren: 2-3. Daardoor eindigde Lyon niet hoger dan de vierde plek. Olympique kwam door treffers van Karl Toko Ekambi twee keer op voorsprong. In beide gevallen kwam de assist van aanvoerder Depay, die vrijdag zijn vertrek uit Lyon aankondigde. Zijn nieuwe club is nog niet bekend. Het veerkrachtige Nice wist het uitduel toch nog in winst om te zetten. William Saliba maakte het beslissende doelpunt.
AS Monaco komt in het volgende seizoen in de voorronde van de Champions League uit. De nummer 3 kwam bij Lens niet verder dan 0-0, maar dankzij de nederlaag van Lyon bleef die halve misstap zonder grote gevolgen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geleden