Verdediger Botman pakt landstitel met Lille
PARIJS (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Lille de Franse titel veroverd. De koploper maakte in de laatste competitiewedstrijd bij middenmoter Angers geen fout: 1-2. De treffers van Lille kwamen in de eerste helft op naam van Jonathan David en Burak Yilmaz (strafschop). In de extra tijd kwam de thuisclub nog wel tot scoren, maar de gelijkmaker zat er niet meer in.
Lille bleef in de eindstand Paris Saint-Germain 1 punt voor. De onttroonde titelhouder won met 2-0 bij Stade Brest via treffers van Romain Faivre (eigen doel) en Kylian Mbappé. Ploeggenoot Neymar miste bij een stand van 0-0 een strafschop.
Lille veroverde de landstitel voor de vierde keer. Eerder was de club de beste van Frankrijk in 1946, 1954 en 2011.
De 21-jarige Botman, bezig aan zijn eerste seizoen in de Franse competitie, speelde de gehele wedstrijd bij Lille. Hij kwam in Nederland uit voor Ajax en sc Heerenveen. Botman meldt zich volgens plan maandagavond in Zeist om zich met Jong Oranje voor te bereiden op de knock-outfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi speelt op maandag 31 mei in Boedapest in de kwartfinales tegen Frankrijk.
Depay
De transfervrije Memphis Depay nam in mineur afscheid bij Olympique Lyon. De afsluitende thuiswedstrijd tegen Nice ging verloren: 2-3. Daardoor eindigde Lyon niet hoger dan de vierde plek. Olympique kwam door treffers van Karl Toko Ekambi twee keer op voorsprong. In beide gevallen kwam de assist van aanvoerder Depay, die vrijdag zijn vertrek uit Lyon aankondigde. Zijn nieuwe club is nog niet bekend. Het veerkrachtige Nice wist het uitduel toch nog in winst om te zetten. William Saliba maakte het beslissende doelpunt.
AS Monaco komt in het volgende seizoen in de voorronde van de Champions League uit. De nummer 3 kwam bij Lens niet verder dan 0-0, maar dankzij de nederlaag van Lyon bleef die halve misstap zonder grote gevolgen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
10 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
17 uur geleden