Verdediger Botman pakt landstitel met Lille
PARIJS (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Lille de Franse titel veroverd. De koploper maakte in de laatste competitiewedstrijd bij middenmoter Angers geen fout: 1-2. De treffers van Lille kwamen in de eerste helft op naam van Jonathan David en Burak Yilmaz (strafschop). In de extra tijd kwam de thuisclub nog wel tot scoren, maar de gelijkmaker zat er niet meer in.
Lille bleef in de eindstand Paris Saint-Germain 1 punt voor. De onttroonde titelhouder won met 2-0 bij Stade Brest via treffers van Romain Faivre (eigen doel) en Kylian Mbappé. Ploeggenoot Neymar miste bij een stand van 0-0 een strafschop.
Lille veroverde de landstitel voor de vierde keer. Eerder was de club de beste van Frankrijk in 1946, 1954 en 2011.
De 21-jarige Botman, bezig aan zijn eerste seizoen in de Franse competitie, speelde de gehele wedstrijd bij Lille. Hij kwam in Nederland uit voor Ajax en sc Heerenveen. Botman meldt zich volgens plan maandagavond in Zeist om zich met Jong Oranje voor te bereiden op de knock-outfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi speelt op maandag 31 mei in Boedapest in de kwartfinales tegen Frankrijk.
Depay
De transfervrije Memphis Depay nam in mineur afscheid bij Olympique Lyon. De afsluitende thuiswedstrijd tegen Nice ging verloren: 2-3. Daardoor eindigde Lyon niet hoger dan de vierde plek. Olympique kwam door treffers van Karl Toko Ekambi twee keer op voorsprong. In beide gevallen kwam de assist van aanvoerder Depay, die vrijdag zijn vertrek uit Lyon aankondigde. Zijn nieuwe club is nog niet bekend. Het veerkrachtige Nice wist het uitduel toch nog in winst om te zetten. William Saliba maakte het beslissende doelpunt.
AS Monaco komt in het volgende seizoen in de voorronde van de Champions League uit. De nummer 3 kwam bij Lens niet verder dan 0-0, maar dankzij de nederlaag van Lyon bleef die halve misstap zonder grote gevolgen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gingen massaal naar het toilet tijdens de extra drinkpauzes tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan. Dat blijkt uit cijfers van waterleverancier Vitens. Traditioneel waren de rust en het einde van de wedstrijd ook momenten dat de vraag naar drinkwater verder toenam.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - De Australische assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans wordt ervan beschuldigd zondag een extreemrechts handgebaar te hebben gemaakt bij het WK-duel tussen Duitsland en Curaçao. Voor de aftrap waren de drie videoscheidsrechters tijdens de tv-uitzending kort in beeld. Daar was te zien dat de arbiter met zijn hand langs zijn lichaam een cirkel met zijn duim en wijsvinger maakte, waarbij de rest van zijn vingers gestrekt bleven.
3 uur geledenEINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - WK-deelnemers als Curaçao, Kaapverdië en Haïti hebben in een gezamenlijke verklaring hun onvrede geuit over uitspraken van voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen zei dat de uitbreiding van het WK naar 48 deelnemers niet per se goed is voor het voetbal en dat deze "oninteressante wedstrijden" oplevert.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voormalig Oranje-international Jerry de Jong is op 61-jarige leeftijd overleden, meldt de KNVB. De vader van oud-middenvelder Nigel de Jong, nu directeur topvoetbal bij de voetbalbond, speelde in 1990 en 1991 in totaal drie interlands.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.
9 uur geleden