Verdediger Botman pakt landstitel met Lille
PARIJS (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft met Lille de Franse titel veroverd. De koploper maakte in de laatste competitiewedstrijd bij middenmoter Angers geen fout: 1-2. De treffers van Lille kwamen in de eerste helft op naam van Jonathan David en Burak Yilmaz (strafschop). In de extra tijd kwam de thuisclub nog wel tot scoren, maar de gelijkmaker zat er niet meer in.
Lille bleef in de eindstand Paris Saint-Germain 1 punt voor. De onttroonde titelhouder won met 2-0 bij Stade Brest via treffers van Romain Faivre (eigen doel) en Kylian Mbappé. Ploeggenoot Neymar miste bij een stand van 0-0 een strafschop.
Lille veroverde de landstitel voor de vierde keer. Eerder was de club de beste van Frankrijk in 1946, 1954 en 2011.
De 21-jarige Botman, bezig aan zijn eerste seizoen in de Franse competitie, speelde de gehele wedstrijd bij Lille. Hij kwam in Nederland uit voor Ajax en sc Heerenveen. Botman meldt zich volgens plan maandagavond in Zeist om zich met Jong Oranje voor te bereiden op de knock-outfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi speelt op maandag 31 mei in Boedapest in de kwartfinales tegen Frankrijk.
Depay
De transfervrije Memphis Depay nam in mineur afscheid bij Olympique Lyon. De afsluitende thuiswedstrijd tegen Nice ging verloren: 2-3. Daardoor eindigde Lyon niet hoger dan de vierde plek. Olympique kwam door treffers van Karl Toko Ekambi twee keer op voorsprong. In beide gevallen kwam de assist van aanvoerder Depay, die vrijdag zijn vertrek uit Lyon aankondigde. Zijn nieuwe club is nog niet bekend. Het veerkrachtige Nice wist het uitduel toch nog in winst om te zetten. William Saliba maakte het beslissende doelpunt.
AS Monaco komt in het volgende seizoen in de voorronde van de Champions League uit. De nummer 3 kwam bij Lens niet verder dan 0-0, maar dankzij de nederlaag van Lyon bleef die halve misstap zonder grote gevolgen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
15 uur geleden