Verdediger Botman is voor een weekje geen fan van Ajax
LILLE (ANP) - Sven Botman speelt een speciale wedstrijd als hij het donderdagavond met Lille opneemt tegen zijn oude club Ajax in de Europa League. "Ik heb daar zo'n 10 jaar gevoetbald", zegt hij. "Ik ben en blijf fan van Ajax. Alleen nu even niet. Het lijkt me logisch dat ik er alles aan ga doen om van ze te winnen."
Ajax wilde Botman afgelopen zomer helemaal niet kwijt. Directeur voetbalzaken Marc Overmars zag toekomst in de 1,93 meter lange centrale verdediger uit Badhoevedorp. Botman werd teruggehaald naar Amsterdam, na een seizoen op huurbasis voor Heerenveen te hebben gespeeld. Hij mocht ook een nieuw en verbeterd contract onderteken.
"Maar ik was na Daley Blind en misschien ook Lisandro Martínez nog steeds tweede of derde keus voor de positie links centraal achterin", vertelt de jeugdinternational. "Je weet nooit hoe het bij Ajax was gelopen. Maar ik zag bij Lille veel meer perspectief. Ik kan me in de Franse competitie ook goed ontwikkelen. Je speelt hier niet tegen de minste spitsen. Achteraf gezien kan je zeggen dat mijn keuze voor Lille vooralsnog erg goed is uitgepakt."
Bijna geen tegentreffers
Lille is al ruim 600 minuten zonder een tegentreffer in verschillende competities. Als je het aan veel supporters van de Franse club vraagt, is daar een belangrijke reden voor. Botman ontwikkelt zich zo stormachtig dat de kans bestaat dat hij komende zomer al naar de Premier League vertrekt. Niet voor een bedrag van 7 miljoen euro, dat Ajax afgelopen zomer voor hem ontving. Maar misschien wel voor 40 of zelfs 50 miljoen euro.
Botman kent de geruchten over zijn nabije toekomst, maar zegt zich nu vooral op de duels met Ajax te richten. Hij zat dinsdag ook voor de televisie toen Paris Saint-Germain over Barcelona (1-4) heen walste. Als de nummer 2 van Frankrijk al in staat is om Barcelona te vernederen, hoe moeilijk moet een gehandicapt Ajax het dan wel niet tegen de koploper van Ligue 1 krijgen?
"We hebben gezien hoe sterk PSG is", stelt Botman. "Dat zegt veel over PSG maar ook over de Franse competitie. Natuurlijk zal Ajax spelers als Haller en Onana missen. Dat is zuur voor Ajax en zuur voor de betreffende spelers. Maar wij kunnen er niets aan doen dat er fouten zijn gemaakt. Ik denk dat Lille en Ajax redelijke aan elkaar gewaagd zijn. Ajax zal gaan aanvallen. Ze geven vaak veel ruimte weg. Als wij doen wat we moeten doen, dan kunnen wij daar wel van profiteren. Ik heb er alle vertrouwen in dat dit ons gaat lukken."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden