Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Botman is voor een weekje geen fan van Ajax

Verdediger Botman is voor een weekje geen fan van Ajax

LILLE (ANP) - Sven Botman speelt een speciale wedstrijd als hij het donderdagavond met Lille opneemt tegen zijn oude club Ajax in de Europa League. "Ik heb daar zo'n 10 jaar gevoetbald", zegt hij. "Ik ben en blijf fan van Ajax. Alleen nu even niet. Het lijkt me logisch dat ik er alles aan ga doen om van ze te winnen."

Ajax wilde Botman afgelopen zomer helemaal niet kwijt. Directeur voetbalzaken Marc Overmars zag toekomst in de 1,93 meter lange centrale verdediger uit Badhoevedorp. Botman werd teruggehaald naar Amsterdam, na een seizoen op huurbasis voor Heerenveen te hebben gespeeld. Hij mocht ook een nieuw en verbeterd contract onderteken.

"Maar ik was na Daley Blind en misschien ook Lisandro Martínez nog steeds tweede of derde keus voor de positie links centraal achterin", vertelt de jeugdinternational. "Je weet nooit hoe het bij Ajax was gelopen. Maar ik zag bij Lille veel meer perspectief. Ik kan me in de Franse competitie ook goed ontwikkelen. Je speelt hier niet tegen de minste spitsen. Achteraf gezien kan je zeggen dat mijn keuze voor Lille vooralsnog erg goed is uitgepakt."

Bijna geen tegentreffers

Lille is al ruim 600 minuten zonder een tegentreffer in verschillende competities. Als je het aan veel supporters van de Franse club vraagt, is daar een belangrijke reden voor. Botman ontwikkelt zich zo stormachtig dat de kans bestaat dat hij komende zomer al naar de Premier League vertrekt. Niet voor een bedrag van 7 miljoen euro, dat Ajax afgelopen zomer voor hem ontving. Maar misschien wel voor 40 of zelfs 50 miljoen euro.

Botman kent de geruchten over zijn nabije toekomst, maar zegt zich nu vooral op de duels met Ajax te richten. Hij zat dinsdag ook voor de televisie toen Paris Saint-Germain over Barcelona (1-4) heen walste. Als de nummer 2 van Frankrijk al in staat is om Barcelona te vernederen, hoe moeilijk moet een gehandicapt Ajax het dan wel niet tegen de koploper van Ligue 1 krijgen?

"We hebben gezien hoe sterk PSG is", stelt Botman. "Dat zegt veel over PSG maar ook over de Franse competitie. Natuurlijk zal Ajax spelers als Haller en Onana missen. Dat is zuur voor Ajax en zuur voor de betreffende spelers. Maar wij kunnen er niets aan doen dat er fouten zijn gemaakt. Ik denk dat Lille en Ajax redelijke aan elkaar gewaagd zijn. Ajax zal gaan aanvallen. Ze geven vaak veel ruimte weg. Als wij doen wat we moeten doen, dan kunnen wij daar wel van profiteren. Ik heb er alle vertrouwen in dat dit ons gaat lukken."

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

1 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

1 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

1 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

2 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

10 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden