Verdediger Botman: Ajax is nog lang niet van ons af
LILLE (ANP) - Sven Botman ziet nog zeker kansen voor Lille om ten koste van Ajax de kwartfinales van de Europa League te bereiken. "We waren niet op ons best", erkende de centrale verdediger na de nederlaag van 1-2. "Als we dat komende donderdag in Amsterdam wel zijn, dan kunnen we zeker nog doorgaan."
Botman houdt zich vast aan het gegeven dat Lille dit seizoen in uitwedstrijden soms beter presteert dan in eigen huis. Zo zegevierde de koploper van Frankrijk voor de winterstop al met 0-3 bij AC Milan. En bij Slavia Praag werd met 1-4 gewonnen.
"Maar ik denk dat we Ajax nu te veel hebben laten voetballen", zei Botman over de club die hij afgelopen zomer na 10 jaar verliet. "We spelen graag op de counter. Maar we willen de tegenstander ook onder druk zetten. En dat lukte niet tegen Ajax, vooral niet in de eerste helft. Dit was echt niet onze wedstrijd."
Toch kwam Lille op voorsprong, Timothy Weah profiteerde in de 73e minuut van een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico, die zich vervolgens revancheerde door een strafschop te versieren. De linksback ging gretig naar de grond, na een licht duwtje van Renato Sanches. De Slowaakse arbiter Ivan Kruzliak wees gedecideerd naar de stip maar ging op advies van zijn videoscheidsrechter toch nog even richting de zijlijn om het duel op een tv-scherm te kijken. Kruzliak bleef bij zijn standpunt en Tadic benutte de strafschop. Nog geen drie minuten later trof de ingevallen Brian Brobbey ook nog doel: 1-2.
Botman kon niet leven met de beslissing van Kruzliak om voor een strafschop te fluiten. "Ik vind het echt schandalig. Renato staat met de rug naar hem toe. Hij heeft niet de intentie om Tagliafico te raken. Als hij zo de bal op het middenveld wil beschermen, dan zou iedereen dat normaal vinden. Maar goed, Ajax is nog niet van ons af. Wij kunnen echt veel beter."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
23 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
23 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden