Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Botman: Ajax is nog lang niet van ons af

Verdediger Botman: Ajax is nog lang niet van ons af

LILLE (ANP) - Sven Botman ziet nog zeker kansen voor Lille om ten koste van Ajax de kwartfinales van de Europa League te bereiken. "We waren niet op ons best", erkende de centrale verdediger na de nederlaag van 1-2. "Als we dat komende donderdag in Amsterdam wel zijn, dan kunnen we zeker nog doorgaan."

Botman houdt zich vast aan het gegeven dat Lille dit seizoen in uitwedstrijden soms beter presteert dan in eigen huis. Zo zegevierde de koploper van Frankrijk voor de winterstop al met 0-3 bij AC Milan. En bij Slavia Praag werd met 1-4 gewonnen.

"Maar ik denk dat we Ajax nu te veel hebben laten voetballen", zei Botman over de club die hij afgelopen zomer na 10 jaar verliet. "We spelen graag op de counter. Maar we willen de tegenstander ook onder druk zetten. En dat lukte niet tegen Ajax, vooral niet in de eerste helft. Dit was echt niet onze wedstrijd."

Toch kwam Lille op voorsprong, Timothy Weah profiteerde in de 73e minuut van een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico, die zich vervolgens revancheerde door een strafschop te versieren. De linksback ging gretig naar de grond, na een licht duwtje van Renato Sanches. De Slowaakse arbiter Ivan Kruzliak wees gedecideerd naar de stip maar ging op advies van zijn videoscheidsrechter toch nog even richting de zijlijn om het duel op een tv-scherm te kijken. Kruzliak bleef bij zijn standpunt en Tadic benutte de strafschop. Nog geen drie minuten later trof de ingevallen Brian Brobbey ook nog doel: 1-2.

Botman kon niet leven met de beslissing van Kruzliak om voor een strafschop te fluiten. "Ik vind het echt schandalig. Renato staat met de rug naar hem toe. Hij heeft niet de intentie om Tagliafico te raken. Als hij zo de bal op het middenveld wil beschermen, dan zou iedereen dat normaal vinden. Maar goed, Ajax is nog niet van ons af. Wij kunnen echt veel beter."

Meer uit Voetbal

Franse bondscoach Zidane ziet Konaté geblesseerd afhaken

CLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (ANP/AFP) - Bondscoach Zinedine Zidane van Frankrijk moet het vrijdagavond in het Nations League-duel met Turkije zonder Ibrahima Konaté stellen. De 27-jarige verdediger van Real Madrid heeft last van een knieblessure. De 20-jarige Leny Yoro van Manchester United is opgeroepen als vervanger.

9 minuten geleden
Xavi zet Zechiël, Taylor en Timber tegen Duitsland op tribune

AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.

2 uur geleden
Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

13 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

14 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

19 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

21 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

21 uur geleden