Verdediger Bonucci start juridische procedure tegen Juventus
TURIJN (ANP) - Voetballer Leonardo Bonucci is een juridische procedure begonnen tegen Juventus. De Italiaanse verdediger vindt dat hij door de club onheus is behandeld in de periode voor zijn gedwongen vertrek, melden Italiaanse media dinsdag.
De 36-jarige Bonucci speelde het grootste deel van zijn carrière voor de topclub uit Turijn, waarmee hij onder meer acht keer de Italiaanse landstitel won. Deze zomer kwam het tot een breuk. De ervaren centrale verdediger vervolgde zijn loopbaan bij Union Berlin.
Volgens Bonucci werd hij door Juventus "abnormaal behandeld" en raakten zijn carrière en imago daardoor beschadigd. De speler en zijn advocaat verwijzen onder meer naar het feit dat hij, ondanks een doorlopend contract, geen goede trainingsfaciliteiten tot zijn beschikking kreeg. Zo mocht hij geen gebruikmaken van de gymzaal of het zwembad en moest hij op andere uren dan de A-selectie trainen.
Volgens Bonucci gaat het niet om een persoonlijke vete tegen Juventus, maar is het een principiële zaak. Hij belooft ook een eventuele schadevergoeding over te maken aan een goed doel.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
7 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
15 uur geleden