Verdediger Bonucci start juridische procedure tegen Juventus
TURIJN (ANP) - Voetballer Leonardo Bonucci is een juridische procedure begonnen tegen Juventus. De Italiaanse verdediger vindt dat hij door de club onheus is behandeld in de periode voor zijn gedwongen vertrek, melden Italiaanse media dinsdag.
De 36-jarige Bonucci speelde het grootste deel van zijn carrière voor de topclub uit Turijn, waarmee hij onder meer acht keer de Italiaanse landstitel won. Deze zomer kwam het tot een breuk. De ervaren centrale verdediger vervolgde zijn loopbaan bij Union Berlin.
Volgens Bonucci werd hij door Juventus "abnormaal behandeld" en raakten zijn carrière en imago daardoor beschadigd. De speler en zijn advocaat verwijzen onder meer naar het feit dat hij, ondanks een doorlopend contract, geen goede trainingsfaciliteiten tot zijn beschikking kreeg. Zo mocht hij geen gebruikmaken van de gymzaal of het zwembad en moest hij op andere uren dan de A-selectie trainen.
Volgens Bonucci gaat het niet om een persoonlijke vete tegen Juventus, maar is het een principiële zaak. Hij belooft ook een eventuele schadevergoeding over te maken aan een goed doel.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
17 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
20 minuten geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
21 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geleden