Verdediger Bijen verlaat FC Twente transfervrij voor ADO Den Haag
ENSCHEDE (ANP) - Peet Bijen verlaat FC Twente transfervrij voor ADO Den Haag. De verdediger tekent een contract voor twee jaar, zo meldt zijn nieuwe club.
De 25-jarige Bijen, geboren in Hengelo, speelde sinds zijn elfde voor FC Twente. Hij droeg het afgelopen seizoen de aanvoerdersband als Wout Brama niet meedeed. Bijen speelde 144 duels in de hoofdmacht van de club uit Enschede en scoorde twaalf keer. Bijen en FC Twente vonden elkaar de afgelopen weken niet in een nieuwe verbintenis.
"Dit voelt voor mij als een goede vervolgstap, waarmee ik me verder wil ontwikkelen als speler en als mens", vertelt Bijen. "Samen met het team, de staf en de club hoop ik de komende seizoenen mooie stappen te kunnen maken. En natuurlijk ook met de fans, die altijd voor een mooie sfeer zorgen en staan voor passie en strijd. Dat herken ik in mezelf. Ik geef namelijk altijd honderd procent. Ik kan niet wachten om dat in het shirt van ADO Den Haag te doen."
Tweede aanwinst
Bijen is de tweede aanwinst voor ADO voor het nieuwe seizoen, na Kees de Boer, die van Swansea City is overgekomen.
FC Twente is nog op zoek naar een nieuwe trainer. De Duitse coach Alex Zorniger gold als de topkandidaat voor die vacature. De nieuwe technisch directeur Jan Streuer zei tijdens zijn presentatie echter dat zijn voorkeur uitgaat naar een Nederlandse trainer. Streuer is op zoek naar tien tot twaalf nieuwe spelers voor FC Twente.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden