Verdediger Aké mist ook thuisduel van City met Real Madrid
MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké mist woensdag ook de thuiswedstrijd van Manchester City tegen Real Madrid in de halve finale van de Champions League. De verdediger is onvoldoende hersteld van een blessure die hij anderhalve week geleden opliep tijdens een competitiewedstrijd tegen Leeds United. "Behalve Aké is iedereen fit", zei trainer Pep Guardiola op een persconferentie.
De Spaanse trainer dingt met City nog mee naar winst van de Champions League, Premier League en FA Cup. Hij heeft zijn spelers gewaarschuwd voor Real Madrid, na de 1-1 van vorige week in de hoofdstad van Spanje. "Mensen zeggen dat we dichtbij zijn. Ik denk dat we nog ver weg zijn", zei Guardiola. "De wedstrijden die er nu aankomen zijn het allermoeilijkste."
City snakt naar de winst van de Champions League, een trofee die nog ontbreekt in de prijzenkast van een van de rijkste clubs van de wereld. "Natuurlijk willen we dit toernooi graag winnen", zei Guardiola. "En we zijn al vaak dichtbij geweest. Maar toen ik hier zeven jaar geleden tekende, heeft niemand gezegd dat ik de Champions League moet winnen. En de spelers kan je ook niets kwalijk nemen, zolang ze alles blijven geven."
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden