Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

LEEDS (ANP) - Verdediger Nathan Aké heeft Manchester City met een doelpunt weer aan de koppositie in de Premier League geholpen. De ploeg van trainer Pep Guardiola won bij degradatiekandidaat Leeds United met 4-0.

Veel grote kansen kreeg City niet, maar de 2-0 van Aké in de 54e minuut zorgde toch al redelijk vroeg voor enige ontspanning in aanloop naar de return in de Champions League van woensdag tegen Real Madrid. Het eerdere duel in de halve finales eindigde in 4-3 voor City.

Aké tikte van dichtbij raak na een kopbal van verdediger Rúben Dias. Het was het derde doelpunt dit seizoen van de Nederlander. Zijn enige andere competitietreffer van deze jaargang maakte de 27-jarige international ook tegen Leeds toen met 7-0 werd gewonnen. Kort na zijn treffer liet Aké zich wisselen. De blessure leek op het eerste oog niet heel ernstig.

Degradatie mogelijk voor Leeds

De Spaanse middenvelder Rodri kopte City na 13 minuten op voorsprong. De Brazilianen Gabriel Jesus en Fernandinho kwamen na rust ook nog tot scoren. Met name Raheem Sterling kreeg nog kansen, maar onder anderen Leeds-verdediger Pascal Struijk lag een keer in de weg. De Nederlander speelde de hele wedstrijd.

Leeds moet zich nog zorgen maken over degradatie uit de Premier League. De club is 5 punten verwijderd van de achttiende plaats, die aan het einde van het seizoen goed is voor degradatie. Everton staat daar nu, maar heeft nog wel zes duels te spelen. Voor Leeds resteren vier wedstrijden.

Liverpool en Manchester City maken uit wie de titel pakt in Engeland. Met nog vier wedstrijden te spelen staat City 1 punt voor op Liverpool, dat eerder op zaterdag met 1-0 won van Newcastle United.

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

1 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

4 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

4 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

9 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

2 dagen geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden