Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

LEEDS (ANP) - Verdediger Nathan Aké heeft Manchester City met een doelpunt weer aan de koppositie in de Premier League geholpen. De ploeg van trainer Pep Guardiola won bij degradatiekandidaat Leeds United met 4-0.

Veel grote kansen kreeg City niet, maar de 2-0 van Aké in de 54e minuut zorgde toch al redelijk vroeg voor enige ontspanning in aanloop naar de return in de Champions League van woensdag tegen Real Madrid. Het eerdere duel in de halve finales eindigde in 4-3 voor City.

Aké tikte van dichtbij raak na een kopbal van verdediger Rúben Dias. Het was het derde doelpunt dit seizoen van de Nederlander. Zijn enige andere competitietreffer van deze jaargang maakte de 27-jarige international ook tegen Leeds toen met 7-0 werd gewonnen. Kort na zijn treffer liet Aké zich wisselen. De blessure leek op het eerste oog niet heel ernstig.

Degradatie mogelijk voor Leeds

De Spaanse middenvelder Rodri kopte City na 13 minuten op voorsprong. De Brazilianen Gabriel Jesus en Fernandinho kwamen na rust ook nog tot scoren. Met name Raheem Sterling kreeg nog kansen, maar onder anderen Leeds-verdediger Pascal Struijk lag een keer in de weg. De Nederlander speelde de hele wedstrijd.

Leeds moet zich nog zorgen maken over degradatie uit de Premier League. De club is 5 punten verwijderd van de achttiende plaats, die aan het einde van het seizoen goed is voor degradatie. Everton staat daar nu, maar heeft nog wel zes duels te spelen. Voor Leeds resteren vier wedstrijden.

Liverpool en Manchester City maken uit wie de titel pakt in Engeland. Met nog vier wedstrijden te spelen staat City 1 punt voor op Liverpool, dat eerder op zaterdag met 1-0 won van Newcastle United.

Meer uit Voetbal

Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

7 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

7 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

7 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

8 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

8 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

8 uur geleden