Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie
LEEDS (ANP) - Verdediger Nathan Aké heeft Manchester City met een doelpunt weer aan de koppositie in de Premier League geholpen. De ploeg van trainer Pep Guardiola won bij degradatiekandidaat Leeds United met 4-0.
Veel grote kansen kreeg City niet, maar de 2-0 van Aké in de 54e minuut zorgde toch al redelijk vroeg voor enige ontspanning in aanloop naar de return in de Champions League van woensdag tegen Real Madrid. Het eerdere duel in de halve finales eindigde in 4-3 voor City.
Aké tikte van dichtbij raak na een kopbal van verdediger Rúben Dias. Het was het derde doelpunt dit seizoen van de Nederlander. Zijn enige andere competitietreffer van deze jaargang maakte de 27-jarige international ook tegen Leeds toen met 7-0 werd gewonnen. Kort na zijn treffer liet Aké zich wisselen. De blessure leek op het eerste oog niet heel ernstig.
Degradatie mogelijk voor Leeds
De Spaanse middenvelder Rodri kopte City na 13 minuten op voorsprong. De Brazilianen Gabriel Jesus en Fernandinho kwamen na rust ook nog tot scoren. Met name Raheem Sterling kreeg nog kansen, maar onder anderen Leeds-verdediger Pascal Struijk lag een keer in de weg. De Nederlander speelde de hele wedstrijd.
Leeds moet zich nog zorgen maken over degradatie uit de Premier League. De club is 5 punten verwijderd van de achttiende plaats, die aan het einde van het seizoen goed is voor degradatie. Everton staat daar nu, maar heeft nog wel zes duels te spelen. Voor Leeds resteren vier wedstrijden.
Liverpool en Manchester City maken uit wie de titel pakt in Engeland. Met nog vier wedstrijden te spelen staat City 1 punt voor op Liverpool, dat eerder op zaterdag met 1-0 won van Newcastle United.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
22 uur geleden