Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie

LEEDS (ANP) - Verdediger Nathan Aké heeft Manchester City met een doelpunt weer aan de koppositie in de Premier League geholpen. De ploeg van trainer Pep Guardiola won bij degradatiekandidaat Leeds United met 4-0.

Veel grote kansen kreeg City niet, maar de 2-0 van Aké in de 54e minuut zorgde toch al redelijk vroeg voor enige ontspanning in aanloop naar de return in de Champions League van woensdag tegen Real Madrid. Het eerdere duel in de halve finales eindigde in 4-3 voor City.

Aké tikte van dichtbij raak na een kopbal van verdediger Rúben Dias. Het was het derde doelpunt dit seizoen van de Nederlander. Zijn enige andere competitietreffer van deze jaargang maakte de 27-jarige international ook tegen Leeds toen met 7-0 werd gewonnen. Kort na zijn treffer liet Aké zich wisselen. De blessure leek op het eerste oog niet heel ernstig.

Degradatie mogelijk voor Leeds

De Spaanse middenvelder Rodri kopte City na 13 minuten op voorsprong. De Brazilianen Gabriel Jesus en Fernandinho kwamen na rust ook nog tot scoren. Met name Raheem Sterling kreeg nog kansen, maar onder anderen Leeds-verdediger Pascal Struijk lag een keer in de weg. De Nederlander speelde de hele wedstrijd.

Leeds moet zich nog zorgen maken over degradatie uit de Premier League. De club is 5 punten verwijderd van de achttiende plaats, die aan het einde van het seizoen goed is voor degradatie. Everton staat daar nu, maar heeft nog wel zes duels te spelen. Voor Leeds resteren vier wedstrijden.

Liverpool en Manchester City maken uit wie de titel pakt in Engeland. Met nog vier wedstrijden te spelen staat City 1 punt voor op Liverpool, dat eerder op zaterdag met 1-0 won van Newcastle United.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

7 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

8 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

10 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

20 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

1 dag geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 dag geleden