Verdediger Aké helpt City met treffer weer aan koppositie
LEEDS (ANP) - Verdediger Nathan Aké heeft Manchester City met een doelpunt weer aan de koppositie in de Premier League geholpen. De ploeg van trainer Pep Guardiola won bij degradatiekandidaat Leeds United met 4-0.
Veel grote kansen kreeg City niet, maar de 2-0 van Aké in de 54e minuut zorgde toch al redelijk vroeg voor enige ontspanning in aanloop naar de return in de Champions League van woensdag tegen Real Madrid. Het eerdere duel in de halve finales eindigde in 4-3 voor City.
Aké tikte van dichtbij raak na een kopbal van verdediger Rúben Dias. Het was het derde doelpunt dit seizoen van de Nederlander. Zijn enige andere competitietreffer van deze jaargang maakte de 27-jarige international ook tegen Leeds toen met 7-0 werd gewonnen. Kort na zijn treffer liet Aké zich wisselen. De blessure leek op het eerste oog niet heel ernstig.
Degradatie mogelijk voor Leeds
De Spaanse middenvelder Rodri kopte City na 13 minuten op voorsprong. De Brazilianen Gabriel Jesus en Fernandinho kwamen na rust ook nog tot scoren. Met name Raheem Sterling kreeg nog kansen, maar onder anderen Leeds-verdediger Pascal Struijk lag een keer in de weg. De Nederlander speelde de hele wedstrijd.
Leeds moet zich nog zorgen maken over degradatie uit de Premier League. De club is 5 punten verwijderd van de achttiende plaats, die aan het einde van het seizoen goed is voor degradatie. Everton staat daar nu, maar heeft nog wel zes duels te spelen. Voor Leeds resteren vier wedstrijden.
Liverpool en Manchester City maken uit wie de titel pakt in Engeland. Met nog vier wedstrijden te spelen staat City 1 punt voor op Liverpool, dat eerder op zaterdag met 1-0 won van Newcastle United.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
2 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden