Verdachten zwijgen in onderzoek Brabantse misdaad
DEN BOSCH (ANP) - Martien R. en zes medeverdachten in een groot onderzoek naar georganiseerde misdaad in Brabant hebben tot dusver vooral gezwegen en niet willen verklaren. Dat bleek maandag tijdens een eerste inleidende zitting bij de rechtbank in Den Bosch. Alle zeven verdachten zijn in de rechtszaal verschenen.
R. (49) werd in november opgepakt tijdens een grote politieactie op een woonwagenkamp in Oss. De inval was een voorlopige climax van Operatie Alfa, een offensief van politie en justitie tegen de georganiseerde misdaad in Brabant. R. en zijn familie zouden daar een belangrijke rol in spelen. Met R. staan onder anderen zijn zoon Antoon (26) en zijn broer Toon (55) terecht.
Het Openbaar Ministerie verdenkt R. en de zijnen onder meer van deelname aan een criminele organisatie, wapenbezit, witwassen en grootschalige drugshandel. Martien R. zou onder meer betrokken zijn bij de import van bijna 1900 kilo cocaïne.
Arsenaal zware wapens
De politie zocht ten tijde van de arrestaties dagenlang in en om het kamp en stuitte op meerdere ondergrondse ruimtes. Daarin werd naast een hoeveelheid drugs een groot arsenaal zware wapens en een explosief gevonden.
Na Oss werd ook een woonwagenkamp in Lith uitgekamd, waarbij acht handgranaten werden gevonden. In december volgden nog eens vijf arrestaties.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden