Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten Zutphen tussen 20 en 30 jaar oud

Verdachten Zutphen tussen 20 en 30 jaar oud

ZUTPHEN (ANP) - De vier mannen die zondag werden aangehouden na een mogelijke uitbraakpoging bij de penitentiaire Inrichting (PI) in Zutphen zijn tussen de twintig en dertig jaar. Dat heeft de politie dinsdag laten weten. De vier wonen niet in Nederland.

Diverse media meldden maandag dat ze de Franse nationaliteit en een Noord-Afrikaanse achtergrond hebben. Alle vier de verdachten zitten vast in afwachting van de voorgeleiding aan de rechter-commissaris.

Waarschijnlijk was het zondag de bedoeling de tot levenslange celstraf veroordeelde Omar L. te bevrijden. Hij is dezelfde dag overgeplaatst van de gevangenis in Zutphen naar de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Zijn advocaat Sander Janssen bevestigt dat zijn cliënt is overgeplaatst, maar kan verder geen commentaar geven.

Op het terrein van de gevangenis stond zondag rond 10.50 uur een busje in brand. In de zoektocht naar de daders kreeg de politie een verdacht voertuig in het oog en werd de achtervolging ingezet. Het voertuig stopte volgens een politiewoordvoerder een paar keer, waaronder in Zevenaar, waar een man uitstapte. Die werd aangehouden. De achtervolging eindigde op de N813 bij Wehl, waar de andere drie zijn opgepakt.

Meer uit Binnenland

Schoof verhoord in strafzaak van lekken verdachte ex-NCTV'er

ROTTERDAM (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is als getuige gehoord in een strafzaak tegen een voormalig medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die wordt verdacht van het doorspelen van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV.

36 minuten geleden
Explosie van ruimterots boven Frankrijk was in Nederland te horen

DE BILT (ANP) - Toen begin 2023 een asteroïde uiteenviel in de lucht boven Frankrijk, was dat in Nederland te horen. Niet door mensen, maar wel door gevoelige detectoren. Die hebben het onhoorbare geluid opgepikt. Volgens het KNMI is het de eerste keer dat de ondergang van een asteroïde zo uitgebreid is gevolgd, van de ontdekking in de ruimte tot het bergen van brokstukken achteraf.

38 minuten geleden
Meer zij-instromers in mbo, inspectie wil betere scholing

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen stappen vanuit andere beroepen over naar een baan als docent in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo). Het aantal zij-instromers is in tien jaar tijd verdubbeld tot ruim achthonderd per jaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs. Die is positief over de toename, maar oordeelt ook dat de scholing en begeleiding van mensen die vanuit ander werk in het mbo aan de slag gaan beter moeten.

55 minuten geleden
Opnieuw ruim 2000 mensen in Ter Apel, vierde dwangsom voor COA

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben afgelopen nacht 2015 asielzoekers geslapen. Dat is boven de 2000 mensen, de grens van een dwangsom.

2 uur geleden
Amsterdam: geld vrij voor onder meer jeugdzorg en tegen armoede

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam maakt voor 2026 "forse bedragen vrij" voor onder meer jeugdzorg, de aanpak van armoede en dakloosheid, opvang en een goede verbinding over het IJ, het water tussen de binnenstad en stadsdeel Noord. Om dat te kunnen betalen, is onder meer een besparing voorzien op de eigen "ambtelijke organisatie". Dat maakte wethouder Hester van Buren (Financiën) donderdag bekend bij de presentatie van de Amsterdamse begroting van volgend jaar.

2 uur geleden
Rode Kruis ziet steeds meer Oekraïners in schrijnende situaties

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis ziet dat het tekort aan opvangplekken voor Oekraïners tot steeds meer schrijnende situaties leidt. Steeds meer Oekraïners melden dat ze op straat of in een auto hebben geslapen. De hulporganisatie roept de overheid op om te zorgen voor genoeg opvangplekken. "Wat moet er nog gebeuren voordat de overheid in actie komt?", vraagt Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis, zich af.

5 uur geleden
Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

10 uur geleden