Verdachten viervoudige moord Enschede voor rechter
ENSCHEDE (ANP) - De verdachten van de viervoudige moord in een growshop in Enschede staan vanaf dinsdag voor de rechter. De rechtbank in Almelo heeft vijf zittingsdagen uitgetrokken voor de inhoudelijke behandeling van het strafproces waarin zes verdachten terechtstaan.
Op 13 november 2018 werden de vier doodgeschoten slachtoffers gevonden in een growshop aan de Van Leeuwenhoekstraat. De 33-jarige Dejan A., zijn vader Camil (59) en zijn broer Denis (32) zijn volgens het Openbaar Ministerie rechtstreeks betrokken bij de moorden. De slachtoffers, onder wie de eigenaar van de growshop, werden van dichtbij doodgeschoten, mogelijk vanwege een ruzie in de hennepwereld.
De drie hoofdverdachten uit Hengelo en Nijverdal werden al binnen een paar dagen na de moordpartij opgepakt. Twee mannen uit Sint Willebrord en een vrouw uit Breda worden verdacht van medeplichtigheid en werden later gearresteerd. Dit drietal zou de wapens hebben geleverd dan wel daarin hebben bemiddeld. Zij kwamen in april op vrije voeten na een inleidende zitting, omdat ze volgens de rechtbank niet op de hoogte waren van het moordplan van het uit Servië afkomstige trio.
Het OM beschikt naar eigen zeggen over een zee aan bewijsmateriaal, bestaande uit onder andere camerabeelden, DNA-sporen, wapens en vingerafdrukken. Tot nu toe zwegen de drie hoofdverdachten in alle talen.
Aanvankelijk zou de inhoudelijke behandeling in april plaatsvinden, maar vanwege de coronacrisis werd die uitgesteld. De uitspraak van de rechtbank wordt verwacht op vrijdag 6 november.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
12 uur geleden