Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten viervoudige moord Enschede krijgen strafeisen te horen

Verdachten viervoudige moord Enschede krijgen strafeisen te horen

ALMELO (ANP) - De hoofdverdachten van de viervoudige moord in een growshop in Enschede krijgen vrijdagochtend te horen welke straffen de officieren van justitie eisen. Het OM kondigde eerder deze week al aan genoeg bewijzen te hebben verzameld, wat op de derde zittingsdag van het strafproces zal uitmonden in "stevige strafeisen" tegen de Servische vader en zijn twee zonen. De nabestaanden van de vier slachtoffers hebben de rechtbank in Almelo verzocht levenslange gevangenisstraffen op te leggen.

Uit forensisch onderzoek is gebleken dat de vier mannen op 13 november 2018 van dichtbij zijn doodgeschoten in de growshop aan de Van Leeuwenhoekstraat in Enschede. Het motief is mogelijk een ruzie in de hennepwereld. De slachtoffers zijn met twee verschillende kalibers kogels gedood, die in hun hoofden zijn gevonden.

Er zijn verder tien hulzen aangetroffen, waarvan een huls in een rolkoffer die in de kofferbak van de met bloed besmeurde auto van verdachte Camil A. (59) lag. Die huls zou zijn verschoten met hetzelfde wapen dat gebruikt is bij de viervoudige moord in Enschede. Op een huls in het bedrijfspand is DNA gevonden van Dejan A. (33), op een monitorkabel in het pand is DNA aangetroffen van Denis A. (32).

De advocaten van het Servische trio krijgen vrijdag direct na het anderhalf uur durende requisitoir van de officieren van justitie de kans hun pleidooien te houden. Dat doen ze gezamenlijk in een pleidooi dat in totaal 120 pagina’s omvat, waarvoor ze een geschatte spreektijd van zes uur hebben gereserveerd.

Maandag op de vierde zittingsdag komen de officieren van justitie met de strafeisen voor de drie medeverdachten, die de wapens zouden hebben geleverd. De rechtbank doet op vrijdag 6 november uitspraak.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

3 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

4 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

5 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

5 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

6 uur geleden