Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten 'vergisontvoering' Cruquius blijven vast

Verdachten 'vergisontvoering' Cruquius blijven vast

HAARLEM (ANP) - Zes mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij de 'vergisontvoering' afgelopen zomer in Cruquius bij Heemstede blijven nog minimaal drie maanden achter slot en grendel. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag bepaald.

De raadslieden van vijf verdachten hadden de rechtbank maandag gevraagd hun cliënt in afwachting van hun strafproces vrij te laten uit voorarrest. De advocaat van de zesde verdachte ging zover nog niet en wilde eerst de mogelijkheid onderzocht zien haar cliënt een enkelband aan te meten. Maar ook dat verzoek wees de rechtbank af.

Bij de gewelddadige ontvoering werd een 56-jarige man uit Hoofddorp op 5 augustus 2021 klemgereden, uit zijn auto getrokken, een bus ingeduwd en meegenomen. Het slachtoffer, die door de daders voor iemand anders werd aangezien, is vijf dagen vastgehouden. Daarna werd hij gewond uit een auto gezet in een woonwijk in Delft. De zes verdachten, afkomstig uit Rotterdam, Dordrecht en Zwijndrecht, waren toen al opgepakt.

Cocaïne

Het OM liet half augustus weten dat de ontvoering mogelijk te maken had met de onderschepping van 1899 kilo cocaïne eind juli in de haven van Antwerpen. Het vermoedelijk werkelijke doelwit van de kidnap had zich toen al gemeld bij de politie. Na de ontvoering deed zich een reeks geweldsincidenten voor in de Rotterdamse regio. Komende donderdag is bij de rechtbank in Dordrecht in dat verband een tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen een 25-jarige man uit Amsterdam, die explosieven bij twee woningen in Alblasserdam had geplaatst.

Het Openbaar Ministerie meldde maandag dat opsporingsbevelen zijn uitgevaardigd voor nog eens drie verdachten van de 'vergisontvoering'. Zij worden gezocht. Het strafproces tegen de zes verdachten die nu vastzitten, gaat op 25 april en 2 mei verder. Het is niet bekend wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.

Meer uit Binnenland

Dinsdag geen NS-treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

UTRECHT (ANP) - Door de nieuwe vakbondstaking rijden er dinsdag in Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en een groot deel van Overijssel geen treinen van de NS. Om in de rest van het land zoveel mogelijk te blijven rijden, heeft de vervoerder de dienstregeling aangepast. NS waarschuwt dat de staking in Noord-Holland en Oost-Nederland ook gevolgen heeft voor de rest van Nederland.

15 minuten geleden
Pakistan sluit alle grensovergangen met Iran

LAHORE (ANP/AFP) - Pakistan heeft alle grensovergangen met Iran voor onbepaalde tijd gesloten. Dat laten provinciale autoriteiten in het land weten aan persbureau AFP.

15 minuten geleden
NPB: rapport Maccabi-rellen toont professioneel handelen politie

DEN HAAG (ANP) - Het rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid over het politieoptreden rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv "geeft duidelijk aan hoe goed en professioneel de politie heeft gehandeld op heel onverwachte en onvoorspelbare situaties", reageert Nine Kooiman van politievakbond NPB.

38 minuten geleden
Meer wolven in Nederland vastgesteld, nog steeds elf roedels

UTRECHT (ANP) - Het aantal wolven in Nederland lijkt toe te nemen. Tussen oktober vorig jaar en eind februari zijn via DNA-onderzoek 85 verschillende wolven in Nederland vastgesteld. Daarvan zijn er 41 'nieuw', wat betekent dat van deze wolven niet eerder DNA werd aangetroffen. Van de overige 44 zijn eerder wel al erfelijke sporen aangetroffen, staat in de voortgangsrapportage van BIJ12.

52 minuten geleden
Bijna 3000 kilo cocaïne in drie containers in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft eind februari 2950 kilo cocaïne in tientallen gekoelde vaten met vruchtensap gevonden in de Rotterdamse haven, meldt het Openbaar Ministerie maandag. De lading kwam daar op diezelfde dag, 26 februari, aan met een zeeschip vanuit Brazilië. Die was verspreid over drie containers.

1 uur geleden
CIDI na rapport Maccabi-rellen: werkwijze politie verouderd

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) vindt dat de politie haar werkwijze moet aanpassen aan de huidige tijd en meer inzicht moet krijgen in berichten die online rondgaan. Dat zegt directeur Naomi Mestrum in reactie op het rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid over de Maccabi-rellen in Amsterdam.

1 uur geleden
Amsterdamse driehoek neemt aanbevelingen Maccabi-onderzoek over

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse driehoek "herkent de conclusies" en neemt de aanbevelingen over uit het onderzoek over het geweld rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Hoewel risico's niet kunnen worden uitgesloten, zijn wij eraan gehouden te leren van deze gebeurtenissen en te blijven zoeken naar verbeteringen in ons handelen", schrijft burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad.

1 uur geleden