Verdachten van rellen Staphorst herkenbaar op tv
APELDOORN (ANP) - Vier verdachten van de rellen rond de Sinterklaasintocht in Staphorst op zaterdag 19 november komen dinsdagavond herkenbaar op televisie in het programma Opsporing Verzocht. De verdachten kregen van de politie tot dinsdagmorgen de tijd om zichzelf te melden, maar ook in de loop van dinsdag heeft niemand dat gedaan volgens een politiewoordvoerder. De politie sluit niet uit dat er behalve het gezochte viertal nog meer verdachten worden opgepakt.
Bij de afslag naar Staphorst in de snelweg A28 belaagden relschoppers op 19 november twee auto's waarin waarnemers van Amnesty International zaten en demonstranten van Kick Out Zwarte Piet. Volgens de politie gooide een grote groep mensen eieren naar de auto's, er werden spullen uit de wagens getrokken en de auto's werden heen en weer geschud. De inzittenden werden ernstig bedreigd en geïntimideerd.
De politie heeft al veel beelden van de gebeurtenissen, omdat op internet en sociale media veel berichten over de ongeregeldheden stonden. Daaruit zijn de vier die zich moesten melden naar voren gekomen. Politie en Openbaar Ministerie zijn nog bezig met een onderzoek naar de rellen, zodat er later mogelijk nog meer verdachten in beeld komen. Ook de gemeente Staphorst en de Inspectie Justitie en Veiligheid doen onderzoek naar wat er precies is gebeurd. Daarbij komt onder meer aan de orde hoe de politie en burgemeester Jan ten Kate hebben gehandeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
16 minuten geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
35 minuten geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
1 uur geleden