Verdachten van rellen Staphorst herkenbaar op tv
APELDOORN (ANP) - Vier verdachten van de rellen rond de Sinterklaasintocht in Staphorst op zaterdag 19 november komen dinsdagavond herkenbaar op televisie in het programma Opsporing Verzocht. De verdachten kregen van de politie tot dinsdagmorgen de tijd om zichzelf te melden, maar ook in de loop van dinsdag heeft niemand dat gedaan volgens een politiewoordvoerder. De politie sluit niet uit dat er behalve het gezochte viertal nog meer verdachten worden opgepakt.
Bij de afslag naar Staphorst in de snelweg A28 belaagden relschoppers op 19 november twee auto's waarin waarnemers van Amnesty International zaten en demonstranten van Kick Out Zwarte Piet. Volgens de politie gooide een grote groep mensen eieren naar de auto's, er werden spullen uit de wagens getrokken en de auto's werden heen en weer geschud. De inzittenden werden ernstig bedreigd en geïntimideerd.
De politie heeft al veel beelden van de gebeurtenissen, omdat op internet en sociale media veel berichten over de ongeregeldheden stonden. Daaruit zijn de vier die zich moesten melden naar voren gekomen. Politie en Openbaar Ministerie zijn nog bezig met een onderzoek naar de rellen, zodat er later mogelijk nog meer verdachten in beeld komen. Ook de gemeente Staphorst en de Inspectie Justitie en Veiligheid doen onderzoek naar wat er precies is gebeurd. Daarbij komt onder meer aan de orde hoe de politie en burgemeester Jan ten Kate hebben gehandeld.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.
3 uur geleden