Verdachten van rellen Eritreeërs Den Haag blijven in cel
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen die woensdag zijn opgepakt in het onderzoek naar de rellen bij zalencentrum Opera in Den Haag blijven in de cel. Het gaat om een 48-jarige man uit Utrecht en een 23-jarige man uit Den Haag, meldt het Openbaar Ministerie.
De 23-jarige verdachte uit Den Haag werd vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Haag, die besloot het voorarrest met veertien dagen te verlengen. De man wordt verdacht van opruiing tot geweldpleging. Hij was een aantal dagen voor de rellen te zien op een video. Daarin riep hij samen met anderen op om geweld te gebruiken rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in het zalencentrum.
Van de 48-jarige verdachte uit Utrecht is de aanhouding getoetst door de rechter-commissaris, ook hij blijft langer vastzitten. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging en opruiing.
In totaal werden er inmiddels zestien personen aangehouden. Twee van hen zijn weer vrij, maar blijven wel verdacht van openlijk geweld. Afgelopen zaterdag raakten vijftien agenten gewond bij de rellen. Tegenstanders van het dictatoriale regime in Eritrea zochten de confrontatie met regeringsgezinde Eritreeërs die op dat moment feestvierden. De groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Verkeer op de A2 van Den Bosch naar Utrecht moet rekening houden met forse vertraging door een ongeluk in de buurt van knooppunt Deil. Rijkswaterstaat meldt dat de vertraging daar is opgelopen tot twee uur. De organisatie adviseert mensen die over de A2 van het zuiden naar Utrecht willen om hun reis waar mogelijk uit te stellen, "nu de spits op gang komt".
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In een deel van het land rijden dinsdagochtend geen treinen door een storing die op dertien plekken op het spoor in Midden-Nederland is ontstaan. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder heeft de storing grote gevolgen voor het treinverkeer in Midden- en Noord-Nederland. In de reisplanner is te zien dat veel treinen in die regio's zijn uitgevallen of met vertraging rijden.
56 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
14 uur geleden