Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten van rellen Eritreeërs Den Haag blijven in cel

Verdachten van rellen Eritreeërs Den Haag blijven in cel

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen die woensdag zijn opgepakt in het onderzoek naar de rellen bij zalencentrum Opera in Den Haag blijven in de cel. Het gaat om een 48-jarige man uit Utrecht en een 23-jarige man uit Den Haag, meldt het Openbaar Ministerie.

De 23-jarige verdachte uit Den Haag werd vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Haag, die besloot het voorarrest met veertien dagen te verlengen. De man wordt verdacht van opruiing tot geweldpleging. Hij was een aantal dagen voor de rellen te zien op een video. Daarin riep hij samen met anderen op om geweld te gebruiken rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in het zalencentrum.

Van de 48-jarige verdachte uit Utrecht is de aanhouding getoetst door de rechter-commissaris, ook hij blijft langer vastzitten. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging en opruiing.

In totaal werden er inmiddels zestien personen aangehouden. Twee van hen zijn weer vrij, maar blijven wel verdacht van openlijk geweld. Afgelopen zaterdag raakten vijftien agenten gewond bij de rellen. Tegenstanders van het dictatoriale regime in Eritrea zochten de confrontatie met regeringsgezinde Eritreeërs die op dat moment feestvierden. De groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Meer uit Binnenland

Ook maandag nog geen treinen van Rotterdam naar het zuiden

ROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."

1 uur geleden
Meeste aangehouden relschoppers Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

3 uur geleden
Drie gewonden bij aanrijding te midden van feestende Marokko-fans

AMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.

4 uur geleden
Tien aanhoudingen in Rotterdam en Dordrecht na Marokko-Canada

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam en Dordrecht zijn in totaal tien aanhoudingen verricht die de politie linkt aan de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada van zaterdagavond. Dat meldt een woordvoerder.

5 uur geleden
Twee doden door eenzijdig auto-ongeluk in Noord-Brabant

ZEELAND (ANP) - Bij een ongeval in het Noord-Brabantse dorp Zeeland zijn zondagochtend vroeg twee inzittenden van een auto overleden. Een van de slachtoffers is een 15-jarige jongen uit Uden. De identiteit van het andere slachtoffer is nog niet bekend, meldt een politiewoordvoerder.

5 uur geleden
Steekpartij in horecapand in Assen, twee gewonden

ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.

10 uur geleden
Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

10 uur geleden