Verdachten van rellen Eritreeërs Den Haag blijven in cel
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen die woensdag zijn opgepakt in het onderzoek naar de rellen bij zalencentrum Opera in Den Haag blijven in de cel. Het gaat om een 48-jarige man uit Utrecht en een 23-jarige man uit Den Haag, meldt het Openbaar Ministerie.
De 23-jarige verdachte uit Den Haag werd vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Haag, die besloot het voorarrest met veertien dagen te verlengen. De man wordt verdacht van opruiing tot geweldpleging. Hij was een aantal dagen voor de rellen te zien op een video. Daarin riep hij samen met anderen op om geweld te gebruiken rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in het zalencentrum.
Van de 48-jarige verdachte uit Utrecht is de aanhouding getoetst door de rechter-commissaris, ook hij blijft langer vastzitten. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging en opruiing.
In totaal werden er inmiddels zestien personen aangehouden. Twee van hen zijn weer vrij, maar blijven wel verdacht van openlijk geweld. Afgelopen zaterdag raakten vijftien agenten gewond bij de rellen. Tegenstanders van het dictatoriale regime in Eritrea zochten de confrontatie met regeringsgezinde Eritreeërs die op dat moment feestvierden. De groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat binnen twee weken gehandhaafd kan worden op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van camera's die geplaatst moeten worden. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten om de beelden uit te lezen en de boetes daadwerkelijk uit te schrijven. Die boete bedraagt 500 euro.
29 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse gaat dinsdagochtend van start met 45.761 wandelaars. Van de 47.000 mensen die zich hadden ingeschreven, hebben zich 1239 niet op tijd gemeld, meldt de organisatie maandag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Drie douaniers die in april werden aangehouden op verdenking van het stelen van informatie uit de systemen van hun werkgever, mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Daartoe besloot de rechtbank in Rotterdam maandag op een eerste openbare terechtzitting.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat wil "zo snel mogelijk" handhaven op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug, maar zegt dat daarvoor nog een aantal zaken nodig is. Zo moeten eerst camera's worden geplaatst, laat een woordvoerder weten. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten voor de handhaving. Weginspecteurs met die status kunnen weggebruikers staande houden en boetes uitschrijven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die vrijdag zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat besloot de rechter-commissaris maandag. Vermoedelijk werd in het lab gewerkt aan de grootschalige productie van xtc, meldt het OM.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wandelaars kunnen hun lege blikjes en flesjes tijdens de Nijmeegse Vierdaagse achterlaten in speciale statiegeld-abri's. Voor het eerst worden deze abri's, met vakjes waarin flesjes en blikjes passen, op diverse plekken langs de route geplaatst. Ook enkele bushokjes langs de route veranderen in doneerpunten. Initiatiefnemer is Statiegeld Nederland, onderdeel van Verpact, dat verpakkingen recyclet.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen de 30-jarige Corné H. voor het gijzelen van een aantal medewerkers in de gevangenis in Vught. H. verbleef daar op de psychiatrische afdeling na een veroordeling voor een gijzeling van vier mensen in een café in Ede in maart 2024.
7 uur geleden