Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten van overvallen op BN’ers komen vrij

Verdachten van overvallen op BN’ers komen vrij

ROTTERDAM (ANP) - Drie verdachten in de zaken van de gewapende overval op YouTuber Nikkie de Jager en de mislukte overval op voetbalanalist René van der Gijp komen voorlopig vrij. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam woensdag besloten, omdat er nog geen zicht is op de inhoudelijke behandeling van hun strafproces.

De verdachten zouden samen met anderen een criminele organisatie vormen. Die hield zich volgens het OM in 2020 gedurende het hele jaar bezig met het plegen van misdrijven zoals diefstallen, afpersing met geweld en woningovervallen in Rotterdam, Dordrecht, Krimpen aan den IJssel, Rockanje, Hendrik-Ido-Ambacht, Mijnsheerenland en Uden. Zeven tot acht mannen opereerden volgens het OM in wisselende samenstelling en hadden het voorzien op bekende Nederlanders en vermogende mensen. In juni kwamen al vier andere verdachten vrij.

Songfestivalpresentatrice Nikkie de Jager werd in augustus vorig jaar met haar verloofde overvallen in hun huis. Vier overvallers hielden hen onder schot. De buit van de overval bestond onder meer uit een grote hoeveelheid kostbare sieraden en een tas van het merk Louis Vuitton. De Jager volgde de zitting woensdag via een videoverbinding.

Twijfel over schorsing

René van der Gijp werd in de late avond van 27 april vorig jaar door drie gemaskerde mannen belaagd toen hij na een uitzending van Veronica Inside thuiskwam. Ze sloegen met slaghamers op zijn auto maar vluchtten uiteindelijk zonder buit.

De rechtbank gaf aan lang geworsteld te hebben met de schorsingsverzoeken van de advocaten van de Rotterdammers Eddie N. (24) en Hamza T. (22), die beiden onder meer worden verdacht van de gewapende overval op Nikkie de Jager. Dezelfde twijfel had de rechtbank bij het schorsen van het voorarrest van Younes S. (20) uit Ridderkerk, die wordt verdacht van de mislukte overval op René van der Gijp.

Zeer ernstige feiten

De rechtbank noemde de misdrijven zeer ernstige feiten. "Verhoudt zich dat überhaupt tot een schorsing?", vroeg de rechter zich openlijk af. Omdat het echter nog wel een halfjaar kan duren voordat de zaak inhoudelijk kan worden behandeld, besloot de rechtbank na lang wikken en wegen het drietal toch te laten gaan tot aan de einduitspraak van de strafzaak, waar verdachten bij een mogelijke veroordeling hoge gevangenisstraffen kunnen krijgen.

De verdachten die donderdag worden vrijgelaten krijgen allemaal een contactverbod met medeverdachten. Ook moeten ze meewerken met de reclassering, mogen ze in de tussentijd geen strafbare feiten plegen en ze dienen zich te houden aan oproepen van politie en justitie.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

4 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

8 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

12 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

12 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

12 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

13 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

16 uur geleden