Verdachten van overval op Nikkie de Jager zwijgen
ROTTERDAM (ANP) - Twee verdachten die dinsdag in de Rotterdamse rechtbank terechtstaan voor de gewapende overval op YouTube-ster Nikkie de Jager beroepen zich tijdens de rechtszaak op hun zwijgrecht. "Ik heb niets te verklaren", zei Eddie N. (25), wiens DNA in de woning van het slachtoffer is gevonden.
N. en Hamza T. (23) uit Rotterdam maken volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een groep van in totaal acht mannen die worden verdacht van een serie gewelddadige overvallen. De rechtbank begon dinsdag op de eerste zittingsdag met het bespreken van de gewapende overval op Nikkie de Jager en haar verloofde.
De slachtoffers zaten buiten toen vier mannen met bivakmutsen op 8 augustus 2020 de tuin in kwamen lopen. De slachtoffers zijn met geweld naar binnen gesleept, onder bedreiging van een vuurwapen en een mes. Ze werden geschopt en geslagen. De partner van de make-upartieste raakte daarbij gewond. De slachtoffers werden vastgebonden met ducttape en touwen. "We moeten jullie vastbinden. Jullie moeten een half uur blijven zitten, anders komen we terug en heb je problemen", riepen de overvallers. En: "Waar is de kluis?"
Bewakingscamera's
De overvallers gingen ervandoor met onder meer een hoop waardevolle sieraden van Nikkie de Jager. Een van de overvallers probeerde de sieraden die om haar pols zaten af te snijden.
De verdachten zijn geregistreerd door bewakingscamera's rond de woning. Uit de beelden blijkt dat de overvallers rond 15.33 uur arriveerden en om 15.56 uur weer vertrokken. Verderop stond een vluchtauto met volgens de politie gestolen kentekenplaten. Een getuige noteerde het valse kenteken en zag de mannen instappen met een zwarte tas. De auto zelf, met een opvallend panoramadak, zou die week op naam hebben gestaan van T., vermoedt justitie. Van medeverdachte N. is DNA in de woning gevonden, onder meer op een lus van een koord en op de telefoon van het slachtoffer.
Derde verdachte
T. maakte gebruik van vijftien verschillende telefoonnummers, maar hij leende naar eigen zeggen ook telefoons uit. Een van de aan hem toegeschreven nummers heeft in de maanden voorafgaand aan de overval gebruikgemaakt van een zendmast in Uden, de woonplaats van De Jager. "Komt u daar wel eens? Toch niet een plaats waar veel te doen is", wilde een van de rechters weten, waarop T. zweeg. Een van zijn andere nummers zou tijdens de overval zijn gebruikt.
Een derde verdachte in zaak van Nikkie de Jager staat woensdag terecht, samen met een verdachte van de mislukte overval op René van der Gijp. Vrijdag worden de strafeisen verwacht.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
56 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
13 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
14 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
21 uur geleden