Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten van inbraak in Hempens raken zwaargewond bij vlucht

Verdachten van inbraak in Hempens raken zwaargewond bij vlucht

HEMPENS (ANP) - Twee verdachten van een inbraak aan de Reintje Visser-Beardastrjitte in het Friese Hempens zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt, nadat het voertuig waarin ze vluchtten van de weg raakte. Dat meldt de politie op X.

De politie kreeg rond 01.15 uur melding van de inbraak. De verdachten bedreigden hierbij het slachtoffer met een wapen. Vervolgens gingen ze er in een voertuig vandoor. De politie zette de achtervolging in.

Korte tijd later raakte het voertuig bij het Drachtsterplein in Leeuwarden van de weg. De inzittenden zijn zwaargewond geraakt. Ze zijn overgebracht naar het ziekenhuis.

De politie doet onderzoek naar de inbraak en de daaropvolgende achtervolging. Ook onderzoekt de politie hoe de inzittenden precies gewond zijn geraakt. Volgens een woordvoerder is niet duidelijk of dit door het ongeluk kwam, omdat agenten tijdens de achtervolging ook hebben geschoten.

Omdat er is geschoten, doet de Rijksrecherche onderzoek.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

49 minuten geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

1 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

3 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

4 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

5 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

5 uur geleden