Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten van inbraak in Hempens raken zwaargewond bij vlucht

Verdachten van inbraak in Hempens raken zwaargewond bij vlucht

HEMPENS (ANP) - Twee verdachten van een inbraak aan de Reintje Visser-Beardastrjitte in het Friese Hempens zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt, nadat het voertuig waarin ze vluchtten van de weg raakte. Dat meldt de politie op X.

De politie kreeg rond 01.15 uur melding van de inbraak. De verdachten bedreigden hierbij het slachtoffer met een wapen. Vervolgens gingen ze er in een voertuig vandoor. De politie zette de achtervolging in.

Korte tijd later raakte het voertuig bij het Drachtsterplein in Leeuwarden van de weg. De inzittenden zijn zwaargewond geraakt. Ze zijn overgebracht naar het ziekenhuis.

De politie doet onderzoek naar de inbraak en de daaropvolgende achtervolging. Ook onderzoekt de politie hoe de inzittenden precies gewond zijn geraakt. Volgens een woordvoerder is niet duidelijk of dit door het ongeluk kwam, omdat agenten tijdens de achtervolging ook hebben geschoten.

Omdat er is geschoten, doet de Rijksrecherche onderzoek.

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

36 minuten geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

1 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

2 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

5 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

7 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

9 uur geleden