Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten van gewelddadige overvallen op BN'ers staan terecht

Verdachten van gewelddadige overvallen op BN'ers staan terecht

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam begint dinsdag aan het strafproces tegen acht mannen die worden verdacht van een serie gewelddadige overvallen bij onder anderen YouTube-ster Nikkie de Jager en voetbalanalist René van der Gijp. Op de eerste twee van de in totaal zes zittingsdagen bespreekt de rechtbank de feiten met de verdachten en hun advocaten. Vrijdag op de derde zittingsdag worden de strafeisen verwacht.

Nikkie de Jager, beter bekend als NikkieTutorials, werd in augustus 2020 jaar met haar verloofde overvallen in hun eigen huis. Vier overvallers hielden hen onder schot. De make-upartieste is vastgebonden en geslagen met een vuurwapen. Ze noemde de overval in een van haar video’s "een van de meest enge en traumatische gebeurtenissen in mijn leven".

René van der Gijp was op 27 april 2020 slachtoffer van een mislukte overval. Hij zat in zijn auto voor zijn woning toen hij door drie gemaskerde mannen werd belaagd. Ze sloegen met slaghamers op de auto van de Vandaag Inside-analist, maar vluchtten uiteindelijk zonder buit. Van der Gijp dankt dit aan zijn auto met gepantserde ramen. Hij vermoedt dat de daders uit waren op zijn Rolex-horloge.

De verdachten van 21 tot en met 25 jaar komen uit Rotterdam en Ridderkerk. Ze zaten maanden in voorarrest. Volgens het Openbaar Ministerie zijn de verdachten in wisselende samenstellingen verantwoordelijk voor vier overvallen en drie inbraken. De overvallers sloegen toe in Rotterdam, Dordrecht, Krimpen aan den IJssel, Rockanje, Hendrik-Ido-Ambacht, Mijnsheerenland en Uden. Daarbij maakten ze volgens de politie enkele tonnen buit. De politie heeft tijdens de woninginvallen een auto, designerkleding, designertassen, dure sieraden, horloges, geld, inbraakgereedschap en munitie in beslag genomen.

Meer uit Binnenland

Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

22 minuten geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

1 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

1 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

2 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

3 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

4 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

4 uur geleden