Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten steekpartij jeugdzorginstelling Emmen zijn 16 en 19

Verdachten steekpartij jeugdzorginstelling Emmen zijn 16 en 19

EMMEN (ANP) - De twee verdachten van een fatale steekpartij bij de jeugdzorginstelling Yorneo in Emmen zaterdagavond zijn twee jongemannen van 16 en 19 jaar oud, dat meldt de politie zondag. Het slachtoffer is een 26-jarige medewerkster van de instelling, uit Groningen.

Het incident gebeurde aan de Stationsstraat in Emmen rond 20.20 uur. Daar is ook de instelling gevestigd die op de eigen website wordt omschreven als 'Gezinshulpverlening met verblijf'. De politie kan vanwege het onderzoek niet zeggen waar het steekincident zich precies heeft afgespeeld.

Een tienermeisje dat in het pand van de zorginstelling was sloeg alarm, schrijft Dagblad van het Noorden. Volgens de krant rende ze in paniek naar buiten. Nadat ze bij buren geen gehoor had gekregen zou ze door zijn gerend naar café Groothuis en schreeuwde ze dat er iets heel ergs was gebeurd.

Twee verdachten

Aangekomen op de plaats van het incident troffen hulpverleners de zwaargewonde vrouw aan, zij overleed ter plekke aan haar verwondingen.

De 19-jarige verdachte kon na een zoekactie, onder meer met een politiehelikopter, worden aangehouden in Emmen. Later op de avond is een 16-jarige jongen aangehouden in de gemeente Meppel. De politie onderzoekt op welke manier zij betrokken zijn bij de steekpartij.

Burgemeester van Emmen Eric van Oosterhout uitte zaterdagavond na de fatale steekpartij zijn medeleven via Twitter.

Meer uit Binnenland

Liander: projecten in de knel door Gelderse stikstofzones

ARNHEM (ANP) - Twaalf cruciale bouwprojecten die nodig zijn om het stroomnet in Gelderland uit te breiden, komen in de knel als de provincie de komende anderhalf jaar geen nieuwe activiteiten meer toestaat in zones op 500 meter van sommige natuurgebieden. Netbeheerder Liander waarschuwt dat hierdoor "het realiseren van betrouwbare en tijdige aansluitingen voor klanten in heel Gelderland en het faciliteren van transportcapaciteit in gevaar komt".

25 minuten geleden
Nederland kampioen in verlies van biodiversiteit, ziet Naturalis

LEIDEN (ANP) - Nederland is kampioen in het verliezen van biodiversiteit, constateert Naturalis donderdag in een nieuw rapport. Het centrum voor biodiversiteit onderzocht de staat van plant- en diersoorten in Nederland. "Als je dit allemaal op een rij zet, is dat behoorlijk schrikken", zegt ecoloog en wetenschappelijk directeur Koos Biesmeijer van Naturalis.

27 minuten geleden
Nederland minder in trek bij buitenlandse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het aantal buitenlanders dat naar Nederland komt om te studeren, stagneert. Dit collegejaar hebben bijna 52.000 mensen uit andere landen zich nieuw ingeschreven voor een studie in Nederland. Dat is maar 0,4 procent meer dan het vorige studiejaar. "De kleinste toename sinds 2007-08", constateert de organisatie Nuffic, die zich inzet voor internationalisering in het hoger onderwijs.

33 minuten geleden
Adviesraad pleit voor meer aandacht sociale klimaatgevolgen

DEN HAAG (ANP) - Overheden richten zich in hun klimaatbeleid te veel op het fysiek beschermen van mensen en hebben te weinig aandacht voor de sociale gevolgen van weersextremen zoals droogte, hittegolven en hevige neerslag. Dat schrijft de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) in een nieuw rapport.

3 uur geleden
Alle 280.000 tickets festival op de ring A10 vergeven

AMSTERDAM (ANP) - Alle 280.000 gratis tickets voor het festival op de ring A10 rond Amsterdam zijn vergeven. Dat meldt de organisatie, die ook erkent dat het bestelproces niet vlekkeloos verliep. De tickets voor het feest op 15 kilometer snelweg op 21 juni om het 750-jarig bestaan van de stad te vieren konden vanaf woensdag 10.00 uur worden besteld.

7 uur geleden
Geen aanwijzingen dat onschuldigen vastzitten door foute namen

DEN HAAG (ANP) - Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat onschuldige burgers vastzitten door fouten met namen van verdachten. Dat zegt staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) via een woordvoerder. "Of er gevallen zijn waarin veroordeelden hun straf ontlopen kan ik op dit moment niet met zekerheid zeggen."

8 uur geleden
Politieke onvrede in Zuid-Holland na rekenfout Belastingdienst

DEN HAAG (ANP) - Het vaststellen van de jaarstukken, normaal gesproken een formaliteit, heeft in de provincie Zuid-Holland tot discussie geleid door een rekenfout van de Belastingdienst. Recent bleek dat Zuid-Holland afgelopen jaar bijna 12 miljoen euro te veel aan provinciale wegenbelasting heeft ontvangen van de Belastingdienst. Dat moet worden verwerkt in de financiële cijfers over 2024, waardoor de accountant het jaarverslag vooralsnog niet heeft goedgekeurd.

9 uur geleden