Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten steekpartij carnaval krijgen week om zich te melden

Verdachten steekpartij carnaval krijgen week om zich te melden

ROTTERDAM (ANP) - Als de verdachten van de steekpartij in de Witte de Withstraat tijdens het Rotterdamse Zomercarnaval zich niet binnen een week melden, dan zal de politie foto's verspreiden waarop ze herkenbaar in beeld zijn. De politie is op zoek naar vier getuigen.

Een ruzie was op de avond van zaterdag 29 juli waarschijnlijk de aanleiding voor het incident in een drukke uitgaansstraat in het centrum van de stad. Een 29-jarige man raakte gewond en moest naar het ziekenhuis gebracht worden.

De politie heeft beelden van de verdachten. Op een van de foto's is een man te zien met een mes in zijn handen. Hij wordt verdacht van het steken. Te zien is ook dat de verdachte zijn shirt heeft uitgedaan. De andere drie mannen worden verdacht van openlijke geweldpleging.

Mogelijk minderjarig

Drie van de vier verdachten zijn eerst nog geblurd in beeld gebracht omdat zij mogelijk minderjarig zijn. Zij krijgen van de politie een week om zich te melden, daarna komen er ook van hen foto's waarop ze herkenbaar zijn.

Tijdens het zomercarnaval waren nog twee schietincidenten. Op zaterdagmiddag vuurde iemand een schot af. Daarbij vielen geen gewonden. Vorige week is hiervoor een 16-jarige jongen uit Spijkenisse aangehouden. De andere schietpartij was op de hoek van de Coolsingel en de Van Oldenbarneveltplaats. Hierbij raakte een 21-jarige Limburger gewond. De verdachte, een 26-jarige man, werd door de politie neergeschoten.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

3 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

6 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

6 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

6 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

10 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

10 uur geleden