Verdachten roof gepakt in Heerhugowaard, schatten nog niet terug
ASSEN (ANP) - De verdachten van de kunstroof in het Drents Museum in Assen van afgelopen weekend zijn aangehouden in Heerhugowaard, melden het museum en de politie. In die Noord-Hollandse plaats zijn ook woningen doorzocht, maar de geroofde topstukken zijn nog niet gevonden. Het terugvinden van de gestolen kunstobjecten zou "een fantastische volgende stap zijn", aldus het museum in een verklaring op zijn website.
Het museum is "erg blij met het hoopvolle nieuws over de arrestaties". In de nacht van vrijdag op zaterdag werden uit het museum meerdere archeologische topstukken uit Roemeniƫ ontvreemd. Met name voor de Roemeense bevolking hoopt het Drents Museum dat de schatten ongeschonden worden teruggevonden.
De drie verdachten zitten in volledige beperkingen, meldt de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten. "We hebben veel respect voor de opsporingsdiensten die deze vreselijke zaak zo adequaat hebben aangepakt en wachten vol spanning de verdere ontwikkelingen af", aldus het museum.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
32 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
8 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
14 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
14 uur geleden