Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten ontsnappingspoging Omar L. blijven in de cel

Verdachten ontsnappingspoging Omar L. blijven in de cel

ZUTPHEN (ANP) - De vier Fransen die op 19 januari zouden hebben geprobeerd de tot levenslang veroordeelde Omar L. uit de gevangenis in Zutphen te bevrijden, blijven voorlopig in de cel. Dat bepaalde de rechtbank in Zutphen vrijdag. De advocaten van de verdachten hadden om vrijlating gevraagd, maar de rechtbank ziet nog voldoende ernstige bezwaren om de mannen in de leeftijd tussen 21 en 29 jaar vast te houden. Volgens de rechtbank bestaat er onder meer een reële kans dat de verdachten zullen vluchten.

Volgens het Openbaar Ministerie hadden de Fransmannen de ontsnappingsactie "heel erg goed voorbereid". "Dit zijn geen kleine jongens. Ze weten hoe de hazen lopen." Volgens de advocaten van twee verdachten echter moet de bevrijdingspoging als niet al te professioneel worden ingeschat. De mannen zelf hebben tot dusver weinig tot niets willen verklaren. De te bevrijden Omar L. is vorig jaar veroordeeld voor onder meer het organiseren en aansturen van twee liquidaties in 2015.

Volgens justitie hebben de vier geprobeerd met een slijptol en een betonschaar een opening te creëren in de omheining van de gevangenis, zodat L. kon ontsnappen. Op beelden van beveiligingscamera’s is te zien dat L., toen het niet lukte het hekwerk kapot te krijgen, een vergeefse poging doet over het hek te klimmen.

Het viertal kon kort na de poging worden gearresteerd. Zij lieten een in brand gestoken bestelbus bij de gevangenispoort achter.

De volgende zitting is op 16 juli. Waarschijnlijk is dat wederom een voorbereidende zitting. Wanneer de inhoudelijke behandeling gepland staat, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

46 minuten geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

3 uur geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.

3 uur geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

3 uur geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

5 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

6 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

8 uur geleden