Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten moordzaak advocaat Wiersum: wij zijn de daders niet

Verdachten moordzaak advocaat Wiersum: wij zijn de daders niet

SCHIPHOL (ANP) - De twee verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum hebben woensdag aan het eind van hun proces in hoger beroep uitvoerig en voor de laatste keer hun onschuld bepleit. Het Openbaar Ministerie en de recherche hebben "een beestachtig onderzoek" verricht, zei de 39-jarige Giërmo B. in zijn slotverklaring. "Het OM moet zich schamen. Ik word vals beschuldigd. Dat is niet menselijk."

Moreno B. (33, geen familie): "Ik word gebruikt als zondebok in een trieste zaak als deze, waarin alleen maar verliezers zijn. Omdat ik onterecht vastzit. Ik leef mee met de nabestaanden, maar ik ben de dader niet. Ik heb hun geliefde niet vermoord."

Het tweetal heeft deze en vorige week in hoger beroep terechtgestaan voor het gerechtshof Amsterdam, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.

Eis tot levenslang

Derk Wiersum werd op 18 september 2019 doodgeschoten bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is. De rechtbank veroordeelde Giërmo B. en Moreno B. in 2021 tot dertig jaar cel, na een eis tot levenslang. In hoger beroep heeft het OM die eis vorige week herhaald.

Onder meer in kaart gebracht telefoonverkeer en DNA-sporen van de verdachten in diverse (gestolen) auto's vormen het bewijs tegen de beide verdachten. Moreno B. zou de schutter zijn geweest, Giërmo B. de chauffeur van de vluchtauto. Zij hebben van meet af aan ontkend; volgens justitie hebben zij vele vragen ten onrechte onbeantwoord gelaten. In de periode voor de moord zouden de gangen van Wiersum langdurig in kaart zijn gebracht, door zogeheten spotters. Vanaf eind augustus 2019 zouden de twee vermoedelijke uitvoerders het hebben overgenomen.

Zakelijk benaderen

Voorafgaand aan de slotwoorden van de verdachten rondden de advocaten van Moreno B. hun pleidooi af. Advocaat Gerald Roethof drong er bij het hof op aan de emoties los te laten en het beladen dossier zakelijk te benaderen, "als een chirurg". De moord op Wiersum schokte heel Nederland, maar kwam vooral hard aan bij advocaten, officieren van justitie en rechters in Amsterdam, waar het slachtoffer woonde en kantoor hield. Roethof: "Als je iemand kent die op zo’n manier komt te overlijden, dan raakt dat je. Ik vraag het hof extra rekening te houden met die menselijke factor. Let extra op. Abstraheer van die emoties."

Het hof doet uitspraak op 23 februari.

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

3 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

4 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

5 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

5 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

5 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

7 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

8 uur geleden