Verdachten moord op Duitse politicus Lübcke voor de rechter
FRANKFURT (ANP) - Twee verdachten in de moordzaak van de Duitse politicus Walter Lübcke moeten zich vanaf dinsdag verantwoorden voor de rechtbank in Frankfurt. De 65-jarige Lübcke werd vorig jaar op 2 juni bij zijn huis bij Kassel doodgeschoten door een man met rechts-extremistische achtergrond.
Lübcke was een vooraanstaand bestuurder en CDU-politicus in Kassel in de deelstaat Hessen. Hij was een uitgesproken voorstander van de ruimhartige immigratiepolitiek die zijn partijgenoot bondskanselier Angela Merkel in 2015 bepleitte. De politieke moord heeft Duitsland geschokt.
De hoofdverdachte is de Duitse Stephan E. uit Kassel. Hij is bij de autoriteiten bekend vanwege eerdere extreemrechtse misdrijven. De tweede beschuldigde is de 44-jarige Markus H. uit Kassel. Deze Duitser staat ook bekend als een rechtsextremist. Hij zou E. hebben aangemoedigd zijn moordplan uit te voeren, om E. te laten deelnemen aan schietoefeningen en om contact te leggen met een wapenhandelaar. E. en H. namen samen deel aan rechtse demonstraties.
Lübcke werd vorig jaar gevonden op het terras van zijn huis in Wolfhagen-Istha met een schotwond in zijn hoofd. Verdachte Stephan E. kon worden opgepakt nadat een DNA-spoor was ontdekt. De verdachte had in eerste instantie bekend dat hij op eigen initiatief en in zijn eentje de moord pleegde, maar trok dat later weer in.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
12 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
8 uur geleden