Verdachten moord op Duitse politicus Lübcke voor de rechter
FRANKFURT (ANP) - Twee verdachten in de moordzaak van de Duitse politicus Walter Lübcke moeten zich vanaf dinsdag verantwoorden voor de rechtbank in Frankfurt. De 65-jarige Lübcke werd vorig jaar op 2 juni bij zijn huis bij Kassel doodgeschoten door een man met rechts-extremistische achtergrond.
Lübcke was een vooraanstaand bestuurder en CDU-politicus in Kassel in de deelstaat Hessen. Hij was een uitgesproken voorstander van de ruimhartige immigratiepolitiek die zijn partijgenoot bondskanselier Angela Merkel in 2015 bepleitte. De politieke moord heeft Duitsland geschokt.
De hoofdverdachte is de Duitse Stephan E. uit Kassel. Hij is bij de autoriteiten bekend vanwege eerdere extreemrechtse misdrijven. De tweede beschuldigde is de 44-jarige Markus H. uit Kassel. Deze Duitser staat ook bekend als een rechtsextremist. Hij zou E. hebben aangemoedigd zijn moordplan uit te voeren, om E. te laten deelnemen aan schietoefeningen en om contact te leggen met een wapenhandelaar. E. en H. namen samen deel aan rechtse demonstraties.
Lübcke werd vorig jaar gevonden op het terras van zijn huis in Wolfhagen-Istha met een schotwond in zijn hoofd. Verdachte Stephan E. kon worden opgepakt nadat een DNA-spoor was ontdekt. De verdachte had in eerste instantie bekend dat hij op eigen initiatief en in zijn eentje de moord pleegde, maar trok dat later weer in.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
1 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
1 uur geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn 57 kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
2 uur geleden