Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten moord advocaat Wiersum weer voor rechter

Verdachten moord advocaat Wiersum weer voor rechter

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam houdt woensdag opnieuw een tussentijdse zitting in de zaak tegen Giërmo B. en Moreno B., beiden verdacht van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum, op 18 september vorig jaar.

Derk Wiersum (44) werd doodgeschoten nabij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo. De in december in Dubai aangehouden Ridouan Taghi is hoofdverdachte in dat proces.

Aangenomen wordt dat Taghi de opdrachtgever is van de moord op Wiersum, om zich op 'verrader' Nabil B. te wreken. Nabils niet-criminele broer werd in maart 2018 eveneens doodgeschoten, kort nadat het Openbaar Ministerie had bekendgemaakt dat het een overeenkomst had met spijtoptant Nabil B. De moorden op Nabils broer en advocaat Wiersum hebben geleid tot tal van verscherpte veiligheidsmaatregelen rond de diverse strafzaken waarin Taghi een rol speelt.

Giërmo B. (36) werd op 27 september gearresteerd, Moreno B. (31, geen familie) in januari. Justitie beschouwt het tweetal als "direct betrokken" bij de moord. Zij zijn onder meer door DNA-sporen te linken aan twee gestolen auto's die bij de voorbereiding van de moord zouden zijn gebruikt. Vooralsnog is onbekend wie de schutter is geweest.

Tijdens eerdere inleidende zittingen zijn door de verdachten en hun advocaten alternatieve scenario's voor de moord op tafel gelegd. Zo zou Wiersum op de korrel zijn genomen in de hoop dat dat een spoor zou opleveren naar de verblijfplaats van Nabil B. Wiersum zou in dat geval niet het eigenlijke doelwit zijn geweest. Een andere theorie is dat de schietpartij het gevolg was van een ruzie tussen Wiersum en de schutter. Volgens justitie wijst onderzoek tot dusver uit dat de moord niets anders is geweest dan het schokkende slotakkoord van een grondig voorbereide operatie.

Anouar T., een neef van Ridouan Taghi, is de derde verdachte in het moordonderzoek. T. kwam in een ander onderzoek bovendrijven en zou een aansturende rol in het moordcomplot hebben gespeeld. Zijn zaak is tot dusver apart van die van zijn twee medeverdachten besproken. Het OM heeft T. inmiddels ook aangeklaagd voor een poging tot moord in Utrecht.

Meer uit Binnenland

Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

49 minuten geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

1 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

1 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

3 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

4 uur geleden
Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op om situatie Ter Apel

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.

4 uur geleden
Rutte, De Jonge en Van Dissel moeten voor coronacommissie komen

DEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.

4 uur geleden