Verdachten moord advocaat Wiersum weer voor rechter
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam houdt woensdag opnieuw een tussentijdse zitting in de zaak tegen Giërmo B. en Moreno B., beiden verdacht van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum, op 18 september vorig jaar.
Derk Wiersum (44) werd doodgeschoten nabij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo. De in december in Dubai aangehouden Ridouan Taghi is hoofdverdachte in dat proces.
Aangenomen wordt dat Taghi de opdrachtgever is van de moord op Wiersum, om zich op 'verrader' Nabil B. te wreken. Nabils niet-criminele broer werd in maart 2018 eveneens doodgeschoten, kort nadat het Openbaar Ministerie had bekendgemaakt dat het een overeenkomst had met spijtoptant Nabil B. De moorden op Nabils broer en advocaat Wiersum hebben geleid tot tal van verscherpte veiligheidsmaatregelen rond de diverse strafzaken waarin Taghi een rol speelt.
Giërmo B. (36) werd op 27 september gearresteerd, Moreno B. (31, geen familie) in januari. Justitie beschouwt het tweetal als "direct betrokken" bij de moord. Zij zijn onder meer door DNA-sporen te linken aan twee gestolen auto's die bij de voorbereiding van de moord zouden zijn gebruikt. Vooralsnog is onbekend wie de schutter is geweest.
Tijdens eerdere inleidende zittingen zijn door de verdachten en hun advocaten alternatieve scenario's voor de moord op tafel gelegd. Zo zou Wiersum op de korrel zijn genomen in de hoop dat dat een spoor zou opleveren naar de verblijfplaats van Nabil B. Wiersum zou in dat geval niet het eigenlijke doelwit zijn geweest. Een andere theorie is dat de schietpartij het gevolg was van een ruzie tussen Wiersum en de schutter. Volgens justitie wijst onderzoek tot dusver uit dat de moord niets anders is geweest dan het schokkende slotakkoord van een grondig voorbereide operatie.
Anouar T., een neef van Ridouan Taghi, is de derde verdachte in het moordonderzoek. T. kwam in een ander onderzoek bovendrijven en zou een aansturende rol in het moordcomplot hebben gespeeld. Zijn zaak is tot dusver apart van die van zijn twee medeverdachten besproken. Het OM heeft T. inmiddels ook aangeklaagd voor een poging tot moord in Utrecht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Limburg is code geel afgegeven voor mogelijke gladheid. Het KNMI had eerder de waarschuwingscode afgegeven voor Noord-Brabant en Zeeland. Voor de laatstgenoemde provincie is de waarschuwing niet meer van kracht.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de binnenstad van Dordrecht heeft woensdagavond brand gewoed in een historische woning, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. De eerste meldingen van de brand kwamen iets na 20.00 uur bij de brandweer binnen. Een klein uur later is het vuur onder controle, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten. De brandweer is nog wel bezig met controles.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
3 uur geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
6 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
7 uur geleden