Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten moord advocaat Wiersum voor rechter

Verdachten moord advocaat Wiersum voor rechter

SCHIPHOL (ANP) - Iets meer dan een jaar geleden werd advocaat Derk Wiersum bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Maandag staan de verdachten van de moord op een tussentijdse zitting terecht in de extra beveiligde zaal van de rechtbank op Schiphol, voor het eerst alle drie tegelijk. Tot dusver hebben Anouar T., Giërmo B. en Moreno B. (geen familie) de beschuldigingen van de hand gewezen of gezwegen. Het Openbaar Ministerie zal de stand van het onderzoek toelichten.

Wiersum was de advocaat van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. B.'s broer werd in maart 2018 doodgeschoten in zijn bedrijf in Amsterdam-Noord. Beide moorden veroorzaakten een schokgolf, in justitiële kringen en ver daarbuiten. Na de moord op Wiersum werd Marengo het zwaarst bewaakte proces in de Nederlandse rechtsgeschiedenis.

De 44-jarige Wiersum werd in de ochtend van 18 september 2019 onder vuur genomen, toen hij op weg was naar zijn werk. Uit onderzoek is gebleken dat de uitvoerders de advocaat al geruime tijd observeerden - ze zijn vermoedelijk tientallen keren door zijn straat gereden en hebben er gepost. Mogelijk zouden zij al eerder hebben willen toeslaan. Een drietal gestolen auto's speelt een hoofdrol in het rechercheonderzoek. De vermoedelijke daders gebruikten voor de laatste rit naar de woning van Wiersum een witte Opel Combo. In die auto is bloed van het slachtoffer gevonden, evenals DNA-sporen en vingerafdrukken van de verdachten Giërmo B. (37) en Moreno B.(32).

Giërmo B. is negen dagen na de moord opgepakt op Schiphol, voordat hij naar Suriname kon reizen. In januari volgde Moreno B. Beide mannen worden verdacht van betrokkenheid bij de uitvoering. Wat de exacte rolverdeling is geweest, is nog niet vastgesteld.

Anouar T. (27), een verre neef van Taghi, werd in november gearresteerd. Justitie verdenkt hem behalve van een aansturende rol bij de moord op Wiersum ook van onder meer het helen van gestolen auto's en een moordpoging in Utrecht. Eerder verscheen hij apart van de andere twee voor de rechter, mede door de andere zaken.

De opdracht voor de moorden op Wiersum en de broer van kroongetuige B. worden toegeschreven aan Ridouan Taghi, die geen genade zou kennen met verraders. Taghi is vooralsnog voor geen van beide moorden in staat van beschuldiging gesteld.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

3 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

3 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

4 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

4 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Schouten: in crisis duidelijk maken welke afweging wordt gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.

5 uur geleden