Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten Mallorcazaak vangen bot bij hof en blijven in cel

Verdachten Mallorcazaak vangen bot bij hof en blijven in cel

LEEUWARDEN (ANP) - De verdachten in de Mallorcazaak blijven 120 dagen langer in voorarrest. Verzoeken van hun advocaten om in afwachting van het hoger beroep de verdachten voorlopig vrij te laten zijn dinsdag door het hof in Leeuwarden afgewezen.

In het strafproces over de gewelddadige dood van Carlo Heuvelman in de zomer van 2021 heeft de rechtbank in november gevangenisstraffen opgelegd tot zeven jaar. De hoogste straf was voor Sanil B. (20), die volgens de rechtbank "met een of meer anderen" betrokken was bij het fatale uitgaansgeweld.

Medeverdachten Mees T. (19) en Hein B. (19) werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van dertig maanden. Volgens de rechtbank ontbrak het bewijs voor hun betrokkenheid bij de doodslag op Heuvelman. Zij zijn veroordeeld voor ander groepsgeweld die nacht op de boulevard van El Arenal op Mallorca, net als Daan van S. (19) die dertig maanden kreeg, waarvan zes voorwaardelijk.

Hoger beroep

Bij de beslissingen heeft het hof de uitspraken van de rechtbank in Lelystad betrokken. In de zaak van Sanil B. benoemt het hof expliciet "dat er sprake is van een verdenking van zeer ernstige feiten en een geschokte rechtsorde". Die wegen niet op tegen de persoonlijke omstandigheden van de hoofdverdachte.

In december besloot het hof het voorarrest van verdachte Kaan B. (20) met 120 dagen te verlengen. Wanneer het hoger beroep met in totaal zeven verdachten dient, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

2 uur geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

2 uur geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

9 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

20 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

20 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 dag geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden