Verdachten Mallorcazaak vangen bot bij hof en blijven in cel
LEEUWARDEN (ANP) - De verdachten in de Mallorcazaak blijven 120 dagen langer in voorarrest. Verzoeken van hun advocaten om in afwachting van het hoger beroep de verdachten voorlopig vrij te laten zijn dinsdag door het hof in Leeuwarden afgewezen.
In het strafproces over de gewelddadige dood van Carlo Heuvelman in de zomer van 2021 heeft de rechtbank in november gevangenisstraffen opgelegd tot zeven jaar. De hoogste straf was voor Sanil B. (20), die volgens de rechtbank "met een of meer anderen" betrokken was bij het fatale uitgaansgeweld.
Medeverdachten Mees T. (19) en Hein B. (19) werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van dertig maanden. Volgens de rechtbank ontbrak het bewijs voor hun betrokkenheid bij de doodslag op Heuvelman. Zij zijn veroordeeld voor ander groepsgeweld die nacht op de boulevard van El Arenal op Mallorca, net als Daan van S. (19) die dertig maanden kreeg, waarvan zes voorwaardelijk.
Hoger beroep
Bij de beslissingen heeft het hof de uitspraken van de rechtbank in Lelystad betrokken. In de zaak van Sanil B. benoemt het hof expliciet "dat er sprake is van een verdenking van zeer ernstige feiten en een geschokte rechtsorde". Die wegen niet op tegen de persoonlijke omstandigheden van de hoofdverdachte.
In december besloot het hof het voorarrest van verdachte Kaan B. (20) met 120 dagen te verlengen. Wanneer het hoger beroep met in totaal zeven verdachten dient, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
7 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
13 uur geleden