Verdachten Mallorcazaak vangen bot bij hof en blijven in cel
LEEUWARDEN (ANP) - De verdachten in de Mallorcazaak blijven 120 dagen langer in voorarrest. Verzoeken van hun advocaten om in afwachting van het hoger beroep de verdachten voorlopig vrij te laten zijn dinsdag door het hof in Leeuwarden afgewezen.
In het strafproces over de gewelddadige dood van Carlo Heuvelman in de zomer van 2021 heeft de rechtbank in november gevangenisstraffen opgelegd tot zeven jaar. De hoogste straf was voor Sanil B. (20), die volgens de rechtbank "met een of meer anderen" betrokken was bij het fatale uitgaansgeweld.
Medeverdachten Mees T. (19) en Hein B. (19) werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van dertig maanden. Volgens de rechtbank ontbrak het bewijs voor hun betrokkenheid bij de doodslag op Heuvelman. Zij zijn veroordeeld voor ander groepsgeweld die nacht op de boulevard van El Arenal op Mallorca, net als Daan van S. (19) die dertig maanden kreeg, waarvan zes voorwaardelijk.
Hoger beroep
Bij de beslissingen heeft het hof de uitspraken van de rechtbank in Lelystad betrokken. In de zaak van Sanil B. benoemt het hof expliciet "dat er sprake is van een verdenking van zeer ernstige feiten en een geschokte rechtsorde". Die wegen niet op tegen de persoonlijke omstandigheden van de hoofdverdachte.
In december besloot het hof het voorarrest van verdachte Kaan B. (20) met 120 dagen te verlengen. Wanneer het hoger beroep met in totaal zeven verdachten dient, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
1 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
22 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geleden